Suszarka z jonizacją – dla zdrowych włosów

Kobiece włosy poddawane wielu różnym zabiegom fryzjerskim, przez co są bardziej podatne na puszenie i elektryzowanie się. To z kolei może utrudniać ich „okiełznanie”. Suszarka z jonizacją to wynalazek, który ma chronić i wygładzać włosy, ułatwiając ich rozczesywanie i układanie. Do niedawna tego typu suszarki były zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych fryzjerów, dzisiaj są one dostępne na rynku dla każdego z nas. Czy warto w nią zainwestować?

Suszarka z jonizacją – o co chodzi?

Suszenie mokrych włosów ciepłym powietrzem sprawia, że na ich powierzchni powstają dodatnio naładowane ładunki elektryczne, czyli kationy. Przez to świeżo wysuszone włosy mogą mieć skłonność do puszenia się i elektryzowania. Aby zapobiec powstawaniu tego zjawiska, stworzono suszarkę jonizującą.suszarka z jonizacją Suszarka z jonizacją posiadają specjalny generator ładunków ujemnych, czyli jonów. Zostają uwolnione podczas suszenia, neutralizując kationy i jednocześnie likwidując ich negatywny wpływ na stan naszych włosów. Ponadto suszarki z jonizacją umożliwiające suszenie zimnym powietrzem dają nam też sposobność, by na koniec suszenia zamknąć łuski włosów, które otwierają się pod wpływem gorącego powietrza. Zamknięte łuski włosów również poprawiają wygląd włosów.

Czy jonizacja faktycznie działa?

Jonizacja to proces, którego w żaden sposób nie da się zaobserwować. Gdy na suszarce włączymy przycisk uruchamiający jonizację, nic nie zmieni się w jej trybie pracy. Jonów nie widać, nie mają one zapachu ani nie wydają żadnych dźwięków. Jak więc ocenić, czy suszarka z jonizacją będzie działać? suszarka z jonizacjąJeżeli jesteśmy na etapie wyboru suszarki, lepiej zaufać sprawdzonym i polecanym producentom, którzy słyną z wysokiej jakości i niezawodności swoich produktów. Na rynku możemy znaleźć wiele modeli suszarek z jonizacją w atrakcyjnie niskich cenach, często jednak zawarty w nich mechanizm nie działa w zadowalający sposób. Włosy mimo użycia jonizacji nadal się elektryzują. Z tego względu o wiele lepiej postawić na produkt nieco droższy, ale z pewnością lepszej jakości. Nie bez znaczenia są też opinie użytkowników, których znajdziemy wiele w sieci. Warto się z nimi zapoznać, zanim wybierzemy konkretny model suszarki i zdecydujemy się na zakup.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.