Sposoby na dogrzewanie łazienki

Łazienka to miejsce, w którym musi być ciepło, jeśli mamy czuć się w niej swobodnie i przytulnie. Trudno mówić o relaksującej kąpieli w łazience, w której jest zimno i trudno nawet się rozebrać. Niestety, w wielu domach zimą pojawia się problem źle ogrzanej łazienki. Czy istnieją jakieś sposoby na dogrzewanie łazienki?

Dogrzewanie łazienki – ogrzewanie ścienne i podłogowe

Aby w łazience panowała odpowiednia temperatura, najprościej zamontować w nim ogrzewanie ścienne w postaci grzejników. Obecnie na rynku można kupić tak zwane grzejniki drabinkowe, dedykowane łazienkom. Są one bardzo zgrabne, minimalistyczne i funkcjonalne. Nie tylko służą ogrzewaniu wnętrza, ale mogą też służyć do suszenia mokrych ręczników po kąpieli czy świeżo wypranej bielizny. dogrzewanie łazienkiGrzejniki drabinkowe najczęściej są wykonane ze stali lub miedzi, niekiedy także z aluminium. Są zasilane wodą z instalacji centralnego ogrzewania. Dogrzewanie łazienki za pomocą grzejników drabinkowych jest efektowne i stosunkowo niedrogie, sprawdzi się zwłaszcza w małych łazienkach w bloku.

Dla dużych i przestronnych łazienek lepszym pomysłem będzie ogrzewanie podłogowe. Trzeba je jednak zaplanować jeszcze na etapie remontu, gdyż jego elementy grzejne znajdą się pod płytkami podłogowymi.dogrzewanie łazienki Dogrzewanie łazienki w ten sposób jest przede wszystkim oszczędne i wyjątkowo trafione. Dlaczego? Otóż płytki łazienkowe na ogół są zimne, a w łazience zwykle poruszamy się boso. Przyjemne ciepło, które czujemy pod stopami przy ogrzewaniu podłogowym sprawia, że poruszanie się po łazience jest o wiele przyjemniejsze. Istnieje elektryczne lub wodne ogrzewanie podłogowe. Te drugie jest droższe w wykonaniu, natomiast tańsze w użytkowaniu.

Inne sposoby na dogrzewanie łazienki

Jeżeli zależy nam na niedużym, przenośnym źródle ciepła do łazienki, warto wybrać termowentylator. To urządzenie idealne do okresowego dogrzewania wnętrz. Wybierając termowentylator weźmy pod uwagę jego moc grzewczą i dopasujmy ją do kubatury łazienki. Złe dobranie tych parametrów sprawi, że termowentylator nie spełni swojego celu.dogrzewanie łazienki Dogrzewanie łazienki za pomocą farelki czy dmuchawy daje szybkie, choć krótkie efekty. Sprawdzi się, gdy chcemy podnieść temperaturę w łazience tylko w czasie, w którym się w niej znajdujemy.

Leave a Reply