Alergia pokarmowa u niemowlaka

Alergia pokarmowa to jedna z pierwszych poważniejszych dolegliwości, jaką rodzice dostrzegają u dziecka. Może ona objawiać się różnie, zawsze jednak wymaga natychmiastowych działań. Jeżeli maluch jest uczulony na mleko matki, koniecznie trzeba je zastąpić. Dobrym pomysłem może być zastępcze mleko Nan na alergię. Najpierw jednak zobaczmy, po czym rozpoznać alergię pokarmową u niemowlaka.

Objawy alergii pokarmowej u niemowlaka

Alergia na pokarm, na przykład na mleko matki, może objawiać się na kilka sposobów. Oto kilka z nich:

• Biegunka – może pojawić się razem z ogólnymi problemami żołądkowymi. Jest wynikiem wytwarzania się w jelitach sporej ilości śluzu. Niemowlę z alergią może cierpieć na uporczywe biegunki z domieszką śluzu, a nawet krwi, a także na kolki, ulewanie oraz wymioty.
• Wysypka – problemy ze skórą pojawiają się na skutek przedostania się alergenów przez śluzówkę. Na skórze mogą wystąpić czerwone plamy i grudki, zwłaszcza na buzi i w okolicach zgięć łokciowych i podkolanowych. Ponadto skóra niemowlaka staje się szorstka i sucha, a maluch jest niespokojny i płaczliwy.

mleko nan na alergię

Zmiany skórne to jeden z najczęstszych objawów alergii pokarmowej.

• Katar i duszności – objawem alergii pokarmowej może również być obrzęk śluzówki nosa, który powoduje powstanie wodnistego kataru oraz duszności, czyli tak zwanej sapki.
Jeżeli u niemowlaka wystąpią któreś z tych objawów, warto zaobserwować, czy rzeczywiście jest to wynik alergii, a następnie usunąć alergen i czymś go zastąpić. Ale czym zastąpić mleko matki, jeśli to ono jest powodem alergii? Mleko Nan na alergię zostało opracowane właśnie specjalnie w tym celu.

Mleko Nan na alergię pokarmową u dziecka

Jeżeli maluch reaguje alergią na mleko matki, przede wszystkim należy wykonać testy alergiczne. Gdy te niczego nie wykryją, może to oznaczać, że dziecko jest uczulone na jakiś element żywności, którą spożywa matka – w takim wypadku powinna ona przestrzegać diety, która pozbawiona jest produktów wysoce przetworzonych, o dużej ilości konserwantów. Innym powodem może być tak zwana atopowa alergia pokarmowa. Nie da się konkretnie ustalić, co ją powoduje, może jednak wystąpić już w pierwszych tygodniach malucha. W obu sytuacjach ważne jest zastosowanie zastępczego mleka.

mleko nan na alergię

Mleko Nan na alergię idealnie zastępuje pokarm matki, gdy u malucha pojawi się na nie alergia.

Mleko Nan na alergię to specjalne mleko modyfikowane, dostępne wyłącznie w aptece, które w smaku i konsystencji bardzo przypomina pokarm matki, ma też prawie taki sam skład, zwłaszcza jeśli chodzi o składniki odżywcze. Nie posiada jednak laktozy, która jest najczęstszym alergenem, lub jej obniżoną ilość.

Więcej na ten temat można przeczytać również TUTAJ.

Leave a Reply