Samochód w abonamencie – jak to działa?

W dzisiejszych czasach wiele osób nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Niestety, rynek samochodów używanych jest pełen oszustów, natomiast na nowy pojazd stać tylko nielicznych. Wzięcie kredytu na samochód też posiada pewne poważne wady. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tej sytuacji? Tak, samochód w abonamencie!

Samochód w abonamencie – o co chodzi?

Znane nam jest pojęcie telefonów komórkowych wziętych na abonament, ale na czym polega usługa samochodu w abonamencie? To wciąż mało znane zjawisko w naszym kraju, niemniej cieszy się dużym zainteresowaniem. Samochód w abonamencie to nic innego jak wynajem długoterminowy nowego pojazdu. Otrzymujemy go za konkretną opłatę miesięczną, a gdy samochód się zużyje, możemy go wymienić na nowy. Proste, prawda?

samochód w abonamencie

Wraz z abonamentem otrzymamy pakiet korzyści wliczonych w ratę. Należą do nich ubezpieczenie OC, AC i NNW, a także przeglądy, serwisy i komplet opon. W razie wypadku możemy liczyć na samochód zastępczy oraz usługę Assistance. Kierowca odpowiada tak naprawdę jedynie za tankowanie paliwa i terminowe płacenie rat.

Zalety samochodów na abonament

Po przeliczeniu można śmiało powiedzieć, że samochód w abonamencie to ogromna oszczędność pieniędzy. Kupując nowy samochód, prędzej czy później musimy liczyć się z jego zużyciem o koniecznością dokonania pierwszych napraw lub wymian. W razie wypadku, bez posiadania dodatkowych usług od ubezpieczyciela, nie dostaniemy samochodu zastępczego i sami musimy załatwić formalności związane z odszkodowaniem. A gdy zechcemy sprzedać samochód po paru latach, będziemy musieli bardzo zaniżyć jego wartość. Czasem okazuje się, że nie odzyskamy nawet połowy jego wartości mimo dobrego stanu technicznego i wyglądu. Tak działa rynek samochodów używanych. Usługa samochodów w abonamencie jest też bardzo elastyczna. Mogą z niej korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Model samochodu, rodzaj wyposażenia, a nawet kolor lakieru można dobrać do indywidualnych potrzeb i upodobań. A w przypadku firm wynajem na abonament floty samochodowej można odliczyć od podatku VAT.

samochód w abonamencie

Umowa abonamentowa trwa od roku do trzech lat, a w jej czasie wysokość rat jest niezmienna. Gdy umowa wygasa, można oddać do salonu stare auto, wybrać nowe, podpisać nową umowę i znów jeździć całkowicie nowym, sprawnym i eleganckim pojazdem. Dzięki temu możemy cieszyć się jazdą zawsze nowym, bezawaryjnym pojazdem, który nie traci na wartości.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.