Najlepsze samochody dla rodziny

Szukając samochodu dla siebie i swojej rodziny, istotne są dla nas trzy rzeczy: bezpieczeństwo, komfort i funkcjonalność. Podróżowanie z najbliższymi, zwłaszcza z dziećmi powinno bezpieczne i komfortowe. Poza tym samochód rodzinny powinien też być niedrogi w eksploatacji oraz w naprawach. Czy taki pojazd w ogóle istnieje? Tak! Przedstawiamy Wam ranking najlepszych aut rodzinnych.

Samochód rodzinny – jaki wybrać?

Tak naprawdę każdy, kto stoi przed wyborem samochodu dla rodziny, spojrzy na wszystkie kryteria inaczej. Dla jednych przede wszystkim będzie się liczyło bezpieczeństwo, dla innych pojemność bagażnika i wygoda wnętrza, a dla jeszcze innych niskie koszty utrzymania. Aby wszystko to uwzględnić, stworzyliśmy ranking najchętniej wybieranych pojazdów osobowych łączących te cechy. Oto i on:

1. HONDA CR-V 2.2 i-CTDisamochód rodzinny
Ten model to po prostu podniesione kombi z bardzo funkcjonalną kabiną, choć na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła terenówka. Do największych zalet tego modelu należą: przesuwna tylna kanapa, pojemy bagażnik, praktyczne schowki, stolik między przednimi fotelami, niedroga eksploatacja.

2. AUDI A6 1.9 TDIsamochód rodzinny
To zdecydowany ulubieniec polskich kierowców, i chociaż jest to dość stara wersja, wciąż można trafić na używany egzemplarz w dobrym stanie technicznym. Ten model Audi idealnie sprawdzi się jako samochód rodzinny, gdyż ma duże wnętrze, bogate wyposażenie, bagażnik o przyzwoitej pojemności, a wszystko to za naprawdę niewielkie pieniądze.

3. XSARA PICASSO 2.0 HDIsamochód rodzinny
Ten model Citroena posiada bardzo pomysłowo urządzone wnętrze – na przykład możliwość oddzielnego przesuwania foteli w drugim rzędzie, ponadto posiada duży bagażnik, kompaktowe wymiary zewnętrze, jest też bardzo funkcjonalny i trwały.

4. OPEL VECTRA 1.9 CDTisamochód rodzinny
Mało który samochód może równać się z Vectrą, jeśli chodzi o przestronność wnętrza, nawet inne modele Opla w tej kwestii mu nie dorównują. Sekretem jest powiększony aż o 13 cm rozstaw osi, w porównaniu do sedana czy liftbacka. W efekcie uzyskujemy naprawdę mnóstwo miejsca w bagażniku, a ponadto niezwykłą wygodę podczas jazdy także w drugim rzędzie. Oprócz tego Opel Vectra jest niedrogi w utrzymaniu i naprawach, i można go kupić za naprawdę niezłą cenę.

Leave a Reply