Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Sprzedaż samochodu to nie lada wyzwanie, gdyż na rynku samochodów używanych panuje ogromna konkurencja. Jeżeli więc już trafimy na kogoś zainteresowanego, bardzo ważne jest, by zrobić na nim dobre wrażenie. Oczywiście nie chodzi o to, by tuszować poważne wady samochodu. Chodzi o to, by przed sprzedażą nieco uatrakcyjnić jego wygląd. Jak więc przygotować samochód do sprzedaży?

Samochód do sprzedaży – zadbaj o jego wygląd zewnętrzny

Każdy z nas, decydując się na jakikolwiek zakup, a zwłaszcza samochodu, zwraca uwagę na jego ogólny stan. Samochody używane mają to do siebie, że z czasem lakier traci blask, pojawiają się drobne zarysowania czy korozja. Taki samochód, nawet jeżeli jest w pełni sprawny, raczej z zewnątrz wygląda mało atrakcyjnie. Dlatego przygotowując samochód do sprzedaży, warto zwrócić uwagę na to, by wyglądał on po prostu ładnie. Jak można to osiągnąć? Oczywiście najpierw należy samochód umyć. Wtedy łatwiej też dostrzec ewentualne zarysowania na karoserii. Można je usunąć w bardzo prosty sposób, zamalowując je na przykład kredką koloryzującą do lakieru samochodowego.

samochód do sprzedaży

Zadbanie o estetyczny wygląd samochodu zwiększy nasze szanse ja jego szybką sprzedaż.

Jeżeli na naszym samochodzie pojawiły się oznaki korozji, warto się ich pozbyć. W tym celu możemy użyć drobnego, wodnego papieru ściernego i nim zetrzeć warstwę rdzy. Następnie na te miejsca nakładamy cienką warstwę lakieru renowacyjnego. Po jej dokładnym wyschnięciu możemy jeszcze przepolerować naprawione miejsca, by wyglądały estetyczniej. Na koniec warto również pokryć samochód specjalnym woskiem i wypolerować go miękką ściereczką. Z kolei plastikowe elementy w kolorze czarnym można odświeżyć za pomocą koloryzującego płynu do plastików.

Nie zapomnij o uporządkowaniu wnętrza

Wygląd zewnętrzny samochodu to nie wszystko. Potencjalny Klient doceni również nasz wysiłek włożony w uporządkowanie wnętrza samochodu, szczególnie jeżeli widać w nim ślady niedawnego użytkowania. Podstawą jest oczywiście dokładne odkurzenie wnętrza samochodu, łącznie z dywanikami i bagażnikiem.

samochód do sprzedaży

Wnętrze samochodu przed sprzedażą należy dokładnie odkurzyć.

Jeżeli tapicerka jest czymś poplamiona, warto użyć specjalnej pianki do jej czyszczenia, aby móc usunąć zabrudzenia. W przypadku skórzanej tapicerki warto najpierw przetrzeć ją wilgotną ściereczką zanurzoną w wodzie z szarym mydłem, a po jej wyschnięciu pokryć ją preparatem do konserwacji skór. Wtedy tapicerka, nawet jeśli służy nam dobrych parę lat, w mig „odmłodnieje” w oczach naszych, jak i Klienta. Oprócz tego wskazane jest też dokładne umycie szyb z dwóch stron, a także przetarcie wszystkich elementów plastikowych. Warto użyć do tego celu ściereczek do pielęgnacji kokpitu, które nie tylko dobrze czyszczą, ale zapobiegają też szybkiemu osiadaniu się kurzu i innych zabrudzeń.

samochód do sprzedaży

Przetrzyjmy też wszystkie plastikowe elementy wnętrza samochodu.

Tak przygotowany samochód do sprzedaży z pewnością będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Leave a Reply