Przeprowadzamy wiosenny detoks

Wiosna to czas, gdy wielu postanawia coś zmienić w swoim życiu. Jedni postanawiają zwiększyć swoją aktywność fizyczną, inni znaleźć sobie jakieś hobby, a jeszcze inni zmienić dietę na zdrowszą. Sporo osób postanawia też przeprowadzić wiosenny detoks organizmu, by oczyścić go z toksyn. Dlaczego warto go przejść? I jak to zrobić w zdrowy i bezpieczny sposób?

Wiosenny detoks – dlaczego warto?

Detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu to proces, w trakcie którego nasz organizm się oczyszcza z różnych toksyn, które dostały się do niego razem z pożywieniem czy nawet powietrzem. Chociaż jego celem wcale nie jest zgubienie zbędnych kilogramów, przy dobrze przeprowadzonym detoksie i późniejszym utrzymaniu zbilansowanej diety możemy na to liczyć. Zresztą na efekty detoksu wcale nie trzeba długo czekać. Szybko zauważymy ogólną poprawę samopoczucia – będziemy mieć więcej energii, miną dolegliwości ze strony układu pokarmowego, migreny, alergie czy problemy ze snem. Razem z toksynami, które zalegały w naszym organizmie odejdą też dolegliwości nimi wywołane, które być może nie są groźne dla zdrowia, ale zdecydowanie pogarszają jakość życia. wiosenny detoksDlatego od czasu do czasu warto przeprowadzić wiosenny detoks. Dlaczego wiosenny? To najlepsza pora, ponieważ na rynku pojawia się mnóstwo świeżych owoców i warzyw, tak istotnych w zdrowej diecie i podczas detoksu.

Jak przeprowadzić detoks w bezpieczny sposób?

Wiosenny detoks może trwać maksymalnie kilka dni. To ważne, ponieważ w jego trakcie nie możemy nic jeść – dostarczamy wszelkie niezbędne minerały i witaminy na przykład pijąc specjalnie skomponowane do tego soki. Są tak przygotowane, by nie tylko smakowały, ale w pełni zaspokajały nasze dzienne zapotrzebowanie na energię. Jednocześnie sprzyjają pozbywaniu się z organizmu szkodliwych toksyn.wiosenny detoks

Pamiętajmy – detoks to nie głodówka! Głodzenie się nawet przez jeden dzień nie da oczekiwanych efektów, wprowadzi tylko chaos w tryb pracy naszego organizmu. I absolutnie nie oczyści organizmu, a jedynie go osłabi. Wiosenny detoks powinien być przeprowadzony z głową i dobrym planem. Tylko wtedy okaże się praktyczny i zdrowy.

Leave a Reply