Przepływowe podgrzewacze wody, czyli przygotuj się na okres grzewczy

Wielkimi krokami zbliża się okres grzewczy, a to oznacza, że musimy przygotować się do sezonu. Istnieje wiele możliwości ogrzewania domu, jak i wody, ponadto obie te opcje można połączyć, co jest znacznie oszczędniejsze. Aby móc z tego skorzystać, musimy posiadać urządzenia umożliwiające to, a należą do nich między innymi przepływowe podgrzewacze wody, gazowe lub elektryczne. Na jakiej zasadzie działa to urządzenie? Jakie korzyści niesie za sobą używanie go?

Przepływowe podgrzewacze wody – co warto o nich wiedzieć?

Przepływowe podgrzewacze wody to urządzenia ekonomiczne i przyjazne środowisku. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ich montaż w domach. Mogą one służyć do ogrzewania wody w kranie, ale także w baterii prysznicowej czy wannowej. W przypadku gazowych podgrzewaczy wody urządzenie jest wyposażone w palnik atmosferyczny oraz zasilany bateryjnie zapłon. Dobrej jakości przepływowe podgrzewacze wody cechują się stabilnością pracy, nawet przy niskim ciśnieniu roboczym i niewielkim przepływie. Nowoczesne modele nie posiadają tak zwanego płomyka dyżurnego, co dodatkowo pozwala oszczędzać gaz – nawet do 70m3 w skali roku.przepływowe podgrzewacze wody
Elektryczne podgrzewacze przepływowe jednofazowe charakteryzują się dużą wydajnością przy niewielkich i kompaktowych wymiarach urządzenia. Świetnie sprawdzą się do umywalek, gdzie gorąca woda będzie lecieć z kranu tuż po jej odkręceniu. W ten sposób oszczędzamy zarówno wodę, gdyż nie czekamy, aż ogrzeje się do oczekiwanej temperatury, a także energię o jakieś 20% w porównaniu z modelami hydraulicznymi. Poza tym do tego typu podgrzewaczy można podłączyć każdego rodzaju baterie dostępne na rynku, zarówno wysoko-, jak i niskociśnieniowe.

Podgrzewacze marki Junkers – gwarancja jakości

Junkers to marka, która już od ponad 100 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą gazowych przepływowych podgrzewaczy wody. Dzięki temu cieszy się dużym zaufaniem Klientów, oferując nie tylko sprzęt dobrej jakości, ale i jego profesjonalny serwis. przepływowe podgrzewacze wodyJunkers oferuje naprawdę bogatą gamę produktów, jeśli chodzi o przepływowe podgrzewacze wody użytkowej, biorąc pod uwagę różną moc urządzeń, sposób zapłonu, technikę spalania, a nawet rodzaj użytego gazu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć także TUTAJ.

Leave a Reply