Optyczne powiększanie przestrzeni

optyczne powiększanie przestrzeniNie masz pomysłu, jak sprytnie powiększyć przestrzeń bez wydawania fortuny na remont? Podpowiadam kilka interesujących pomysłów, które przy niewielkim nakładzie finansowym sprawią, iż Twoje mieszkanie będzie wydawać się większe optycznie!

O tym zapomnij!

  1. Wyrzuć wszelkie rzeczy, które stoją na półce i tylko zbierają kurz: figurki, ramki na zdjęcia, wazoniki i śnieżne kukle tylko niepotrzebnie przyciągają wzrok i zagracają pokój.
  2. Dywany – koniecznie się ich pozbądź, ponieważ odbiera lekkości i przejrzystości. Jeśli zależy Ci na dywanie, to wybierz mały i jasny model zamiast dużego, ciemnego odpowiednika.
  3. Ciężkie firanki oraz zasłony – chociaż mogą stanowić domową pamiątkę po ukochanej babci, to ich używanie sprawia, iż mniej światła dostaje się do wnętrza i wydaje się ono bardziej posępne, bez życia.lampki

zwiewne firanki

W to się zaopatrz!

  1. Lustra – warto zainwestować w jedno duże lustro, które daje wrażenie głębi pomieszczenia. Dodatkowo odbija światło, które ociepla pokój.
  2. Farby i pędzle – optyczne powiększanie przestrzeni opiera się na przemalowaniu pokoju na cieple i jasne barwy. Znakomicie nadaje się do tego kolor biały, kremowy, żółty oraz lekkie błękity i brązy.
  3. Wymień meble na bardziej funkcjonalne: powinny zawierać duże ilości miejsca i szuflad do schowania nawet drobnych rzeczy. Pamiętaj: im mniej rzeczy na widoku, tym wrażenie większego miejsca. Meble powinny być lekkie, niezbyt wysokie, o prostej i smukłej linii.
  4. Oświetlenie – zamiast kilku wolnostojących lamp zainwestuj w dyskretne, lecz dające dużo światła lampki ledowe. Znakomicie sprawdzi sie tu oświetlenie podwieszone u sufitu lub te, którego promień jest skierowany ku górze.

lustra

biały pokoj

Źródło grafik: tumblr.com

Leave a Reply