Pierwszy samochód dla młodego kierowcy – nasze propozycje

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to dla każdego kierowcy bardzo radosne wydarzenie. Aby świeżo upieczony kierowca nabrał wprawy i pewności siebie za kierownicą, powinien od razu zacząć jeździć. Wiąże się to z zakupem pojazdu. Czym powinien się cechować pierwszy samochód młodego kierowcy?

Pierwszy samochód kierowcy – najważniejsze cechy

Pierwszy samochód służy przede wszystkim do kontynuowania szkolenia, które rozpoczęło się na kursie prawa jazdy. Nowy kierowca nie jest jeszcze doświadczony, dlatego samochód, którym będzie się poruszać po jezdni powinien być przede wszystkim bezpieczny i w pełni sprawny techniczny. Trzeba się też liczyć z tym, że niewprawiony kierowca szybciej zużyje pewne elementy wyposażenia, jak chociażby sprzęgło czy hamulce. Zamiast więc inwestować w drogi, nowoczesny samochód, lepiej wybrać coś tańszego bądź z drugiej ręki. Dzięki temu, nawet jeśli będzie go trzeba za niedługi czas wymienić, nie będzie nam żal. Warto też wybrać model oszczędny, czyli taki, który spala stosunkowo mało paliwa oraz ma niedrogie części zamienne.

pierwszy samochód

Wbrew pozorom, nie zaleca się kupować samochodu z dodatkowymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak tylna kamera czy czujniki parkowania. Ich obecność może utrudnić młodemu kierowcy nabrania wprawy w różnych skomplikowanych manewrach, na przykład parkowaniu tyłem lub w ciasnych miejscach parkingowych.

Polecane modele samochodów dla nowych kierowców

Oto nasze propozycje modeli samochodów, które sprawdzą się jako pierwszy samochód dla świeżo upieczonego kierowcy. Ich ceny są bardzo różne, w zależności od wyposażenia i rocznika. Warto więc przejrzeć różne oferty, aby znaleźć tę najkorzystniejszą.

AUDI A3

pierwszy samochód

SEAT IBIZA

pierwszy samochód

PEUGEOT 206 CC

pierwszy samochód

TOYOTA YARIS

pierwszy samochód

MINI COOPER

PIERWSZY SAMOCHÓD

FORD FIESTA

pierwszy samochód

Leave a Reply