Ogrzewanie podłogowe do łazienki – dlaczego warto?

Sposób ogrzewania domów to jeden z ważniejszych tematów, jaki trzeba wziąć pod uwagę jeszcze na etapie budowy lub remontu. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest ogrzewanie podłogowe, stosowane najczęściej w łazienkach. Jak wygląda i ile kosztuje jego montaż? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Ogrzewanie podłogowe w łazience – korzyści

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie o wielu zastosowaniach. Po pierwsze, można je z powodzeniem montować pod różnymi powierzchniami, na przykład pod drewnem, wylewką lub betonem. Może też być położone pod różnymi rodzajami wykończeń podłogowych, na przykład płytkami ceramicznymi, marmurem lub panelami laminowanymi. Zatem rzadko kiedy istnieją przeciwwskazania do montażu ogrzewania podłogowego w łazience. Kolejna zaleta tego rozwiązania to duży komfort użytkowania.

ogrzewanie podłogowe

Łazienka to specyficzne pomieszczenie w domu, w którym mamy do czynienia z wilgocią, a podłoga często ulega zamoczeniu. Tymczasem ogrzewanie podłogowe szybko osuszy podłogę, a ponadto zniweluje gromadzenie się pary wodnej w łazience, a co za tym idzie, zmniejszy ryzyko powstania pleśni. Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego są też energooszczędne i właściwie bezobsługowe, zatem korzystanie z niego będzie przyjemne i niedrogie.

Jak zamontować ogrzewanie podłogowe? Ile to kosztuje?

Oczywiście montaż ogrzewania podłogowego jest nieco bardziej skomplikowany niż montaż tradycyjnych grzejników. Bez pomocy wykwalifikowanego fachowca się nie obejdzie. Trzeba też liczyć się z nieco większymi kosztami – wyliczając koszt względem metrażu możemy spodziewać się kwoty około 110 – 120 złotych za metr kwadratowy powierzchni.

ogrzewanie podłogowe

Mimo to, warto się na to zdecydować jeszcze na etapie remontu lub budowy, gdyż w gotowej, wykończonej łazience położenie ogrzewania podłogowego będzie wiązało się z zerwaniem całej powierzchni podłogowej, co nie ma sensu. Lepiej od razu podjąć decyzję i wliczyć to w koszt remontu. Oszczędności wynikające z ogrzewania łazienki w ten sposób szybko zwrócą nam ewentualne większe koszty poniesione w trakcie montażu.

Leave a Reply