Nauka języka obcego dla dzieci – czy warto?

Znajomość języka obcego, a nawet kilku języków obcych to w naszych czasach ogromny atut na rynku pracy. Potrzeba pociągnęła za sobą powstanie wielu szkół języków obcych oferujących kursy zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Czy nauka języka obcego przez dzieci to dobry sposób wykorzystania ich potencjału? A może to odbieranie dzieciństwa przez dodatkowe, nudne zajęcia?

Nauka języka obcego dla dzieci – co oferuje rynek?

Dzieci zwykle posiadają bardzo chłonne umysły i niezwykle szybko się uczą. Dlatego wielu rodziców już od najwcześniejszych lat stara się uczyć swoje pociechy cennych umiejętności, które bardzo ułatwią im życie w przyszłości. Jedną z tych umiejętności jest nauka języków obcych i płynne posługiwanie się przynajmniej jednym z nich. Bez wątpienia najczęściej wybieranym językiem do nauki jest angielski – obecnie posługuje się nim większość świata, jest to też język międzynarodowy, jeśli chodzi o sprawy biznesowe. Jego znajomość jest więc w naszych czasach podstawą.

nauka języka obcego

Zajęcia w szkole językowej dla dzieci odbywają się w formie zabawy, dzięki czemu są przyjemne i ciekawe.

Na rynku rzeczywiście możemy znaleźć szkoły językowe oferujące zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w różnych grupach wiekowych – od przedszkolaków po gimnazjalistów. Zajęcia te są dopasowane do wieku i możliwości dzieci, dzięki czemu nauka języka obcego nie jest ani nudna, ani trudna.

nauka języka obcego

Forma nauczania w szkołach językowych zawsze jest dopasowana do wieku uczniów.

Zwykle odbywa się w formie zabawy, w bardzo przyjaznej atmosferze. Co ciekawe, oferta szkół językowych skierowana jest już do dwulatków! Im szybciej dziecko przyswoi sobie język obcy, tym lepiej będzie się nim posługiwać.

Korzyści z nauki języka obcego w wieku przedszkolnym

Dzieci, które od najmłodszych lat uczą się języków obcych, nie tylko nabywają cennych umiejętności, ale też lepiej się rozwijają. Specjaliści zaobserwowali, że takie zajęcia rozwijają w dzieciach strategie uczenia się i korzystnie wpływają na rozwój umysłowy. Dzięki nauce języka obcego dzieci poszerzają horyzonty, a także kształtują w sobie świadomość kulturową i społeczną. Poza tym, ucząc się języków obcych, dzieci ćwiczą swoją pamięć, przydatną w szkole.

Dzieci uczące się języków od najmłodszych lat lepiej radzą sobie w szkole oraz w życiu dorosłym.

Dlatego każdy rodzic mający możliwość wysłać swoje dziecko na zajęcia do szkoły językowej, powinien to poważnie rozważyć, gdyż korzyści jest naprawdę wiele!

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.