Najpopularniejsze modele aparatów fotograficznych

Fotografia to Twoja pasja i marzy Ci się naprawdę dobry sprzęt? Bezlusterkowiec to wybór, który powinieneś rozważyć w pierwszej kolejności, a marka, jakiej warto zaufać to Nikon.

Bezlusterkowiec, dlaczego warto?

Jeszcze do niedawna bezlusterkowce (czyli kompromis między kompaktem a lustrzanką), były traktowane jako nieco gorszej jakości aparaty. Dzisiaj sytuacja uległa zmianie, gdyż w sprzęcie tym pojawiło się wiele bardzo praktycznych i docenianych przez pasjonatów fotografii rozwiązań.

Przede wszystkim konstrukcja tego aparatu powoduje, że jest on lekki, a tym samym bardzo wygodny w użytkowaniu. To ważne, jeśli na przykład planujemy długie sesje. Po drugie – dobry bezlusterkowiec to znakomity autofokus. Oznacza to, że aparat szybko łapie ostrość, a poza tym robi naprawdę dobre zdjęcia, nawet gdy brakuje odpowiedniej ilości światła. Nie bez znaczenia jest też cicha praca tego sprzętu, co nie rozprasza, a jednocześnie jest niezwykle wartościowe, gdy na przykład fotografujemy dziką przyrodę bądź robimy zdjęcia z ukrycia. Warto też nadmienić, że większość modeli – zwłaszcza tych nieco droższych – pozwala na swobodny dobór dodatkowych akcesoriów. To ważne szczególnie dla początkujących fotografów, którzy chcieliby w przyszłości jeszcze bardziej rozwinąć swój warsztat bez wymieniania sprzętu. Dokupienie akcesoriów to jednak zazwyczaj niższy koszt niż zakup nowego aparatu.

bezlusterkowiec Nikon leżący na futerale

Bezlusterkowiec – najlepsze modele i największe zalety

Jeśli przekonałeś się do aparatu bezlusterkowego, to z pewnością zadasz sobie pytanie o markę lub modele, w które warto zainwestować. Marka, którą proponujemy to Nikon – firma z ugruntowaną pozycją na rynku i bogatą ofertą dla każdego – począwszy od amatora na profesjonaliście skończywszy. Jeśli natomiast chodzi o konkretne modele to rodzina aparatów Nikon Z, powinna spełnić Twoje wszelkie oczekiwania co do dobrego bezlusterkowca.

Na tej stronie:https://www.nikon.pl/pl_PL/products/category_pages/digital_cameras/mirrorless/overview.page  zostały zaprezentowane konkretne modele wraz z ich specyfikacjami.

zdjęcie wschodu słońca

Wszystkie posiadają jednak pewne cechy wspólne, na które chcemy zwrócić Twoją uwagę. Przede wszystkim modele te oferują ostrość w całym kadrze, na czym mogą zyskać na przykład zdjęcia wykonywane z oddali. System Z to także gwarancja uzyskania dobrych zdjęć przy słabym oświetleniu. Ma to związek z opracowaniem nowoczesnego mocowania, które pozwala na równomierny rozkład światła na całej fotografii. Modele te wyposażone są również w wizjer elektroniczny, który pozwala na uzyskanie podglądu całego zdjęcia z wyjątkową ostrością obrazu. Warto też nadmienić, że tego typu rozwiązanie pozwala na jednoczesne uzyskanie ważnych informacji o wykonywanym zdjęciu, co pozwala na lepszą jego kompozycję i ułatwia pracę początkującym fotografom. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że aparaty bezlusterkowe z rodziny Nikon Z są niezwykle wytrzymałe i bardzo poręczne – to istotne cechy dobrego bezlusterkowca.

Inwestując w jeden z wymienionych powyżej modeli bezlusterkowców od Nikona, zyskujesz bardzo dużo. I nie chodzi tu jedynie o fakt, że będziesz posiadaczem markowego sprzętu firmy o naprawdę dobrej renomie. Dzięki zastosowanym przez firmę technologiom Twoje zdjęcia będą wyrażały więcej, a Ty staniesz się lepszym fotografem. Zyskają więc na tym wyborze, zarówno Twoja pasja, jak i warsztat. Czy warto – o tym zadecyduj sam. My ze swojej strony życzymy Ci samych trafionych ujęć i pomysłowych kadrów.

Leave a Reply