Kiedy sięgnąć po tabletki na potencję?

Problemy z potencją to problem bardzo powszechny, ale na tyle krępujący, że rzadko się o nim mówi. Mężczyźni borykający się z tą przypadłością czują się sfrustrowani i zawstydzeni, by szukać jakiejkolwiek pomocy. Niektórzy próbują brać jakieś tabletki na potencję, ale nie widząc efektów, rezygnują z walki o własną męskość i udane pożycie małżeńskie. Jak więc sobie poradzić z tym problemem?

Problemy z potencją – przyczyny

Aby skutecznie zwalczyć wroga, trzeba go dobrze poznać. W tym przypadku warto dowiedzieć się, jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji i które z nich mogą dotyczyć nas. Ze statystyk wynika, że najbardziej narażoną grupą mężczyzn na takie problemy są ci między 40., a 70. rokiem życia. Oczywiście nie jest to regułą. Do najczęstszych przyczyn pojawienia się takich zaburzeń należą:

• Zaburzenia hormonalne zbyt mała produkcja testosteronu i nadmiar prolaktyny obniża popęd seksualny;

• Niedrożne naczynia krwionośne – zablokowane tętnice doprowadzające krew do penisa uniemożliwiają osiągnięcie erekcji;

• Uszkodzenie nerwów erekcyjnych – dochodzi do tego w wyniku niektórych chorób, na przykład cukrzycy lub stwardnienia rozsianego;

• Niezdrowy i niehigieniczny tryb życia – przewlekły stres, brak aktywności fizycznej oraz nałogi mogą utrudnić osiągnięcie erekcji;

tabletki na potencję

Długotrwały stres związany na przykład ze sprawami zawodowymi to jeden z najczęstszych powodów problemów z potencją u mężczyzn w średnim wieku.

• Czynniki psychogenne – może chodzić o jakieś problemy w związku, lęk przed spłodzeniem dziecka lub nieusatysfakcjonowaniem partnerki czy też nieujawnione tendencje homoseksualne.

Tabletki na potencję – kiedy będą dobrym rozwiązaniem?

Chociaż suplementy diety mające wzmocnić potencję u mężczyzn są dostępne w aptekach bez recepty, nie oznacza to, że ich branie od razu zlikwiduje problem. Jak wspomnieliśmy, przyczyny mogą być bardzo różne i nie zawsze tabletki na potencję je rozwiążą. Specjaliści radzą, by wybrać się do lekarza jeżeli 25% prób podjęcia stosunku kończy się niepowodzeniem z powodu problemów z potencją. Lekarz jest w stanie określić przyczynę tych problemów i zalecić odpowiednie postępowanie czy też tabletki na potencję.

tabletki na potencję

Zastosowanie tabletek na potencję może wspomóc osiąganie pełnej erekcji. Warto jednak stosować je w porozumieniu z lekarzem.

Jeżeli problem jest sporadyczny, można zastosować suplementy diety na potencję, które mogą pomóc pomimo zmęczenia wyostrzyć popęd seksualny. Najważniejsze, by w obliczu tego typu problemów nie bać się szukać pomocy i nie rezygnować, gdy problem nie ustąpi od razu.

Leave a Reply