Jak sprzedać samochód używany?

Sprzedając samochód używany, wiele osób popełnia szereg błędów, od niepoprawnego zredagowania ogłoszenia po kiepskie przygotowanie auta do sprzedaży. W efekcie mimo atrakcyjnej ceny wciąż nie mogą sfinalizować sprzedaży. Czy Ty również stoisz przed decyzją o sprzedaży swojego samochodu? Jeśli tak, dowiedz się, jak się do tego przygotować!

Jak sprzedać samochód używany? Po pierwsze, wygląd

Chcąc sprzedać samochód używany, musimy na chwilę postawić się w sytuacji osoby, która miałaby je kupić. Na co Ty zwróciłbyś uwagę? Wiele osób, jeśli nie wszystkie bardzo dokładnie przyglądają się stanowi zewnętrznemu samochodu. To właśnie on świadczy o tym, czy samochód jest zadbany. Żeby więc szybko sprzedać samochód w zadowalającej cenie, warto zadbać o jego wygląd.samochód używany Samochód dokładnie umyty, czysty w środku, bez zadrapań, rys czy wgnieceń to samochód potencjalnie w dobrym stanie. Zdjęcia takiego pojazdu w ogłoszeniu z pewnością przykują uwagę osób zainteresowanych, które dzięki nim przeczytają ogłoszenie i być może umówią się na oględziny. Oczywistym jest, że po samym wyglądzie nie da się ocenić faktycznego stanu technicznego, niemniej dla każdego estetyczny wygląd to często pierwszy krok do zakupu.

Po drugie, uczciwość

Przeglądając ogłoszenia sprzedaży używanych samochodów nietrudno natknąć się na podejrzanie „świetne” okazje. Niestety, wiele osób, chcąc szybko sprzedać auto, po prostu oszukuje, wyolbrzymiając zalety, a ukrywając wady pojazdu. Ale nie tędy droga. Każdy, kto zamierza kupić samochód używany, na ogół chce go wcześniej sprawdzić, chociażby na stacji diagnostycznej, gdzie wyjdzie na jaw każde nasze kłamstwo. W efekcie nie tylko nie sprzedamy samochodu, ale stracimy też wiarygodność i możemy uzyskać negatywne opinie.samochód używany O wiele lepiej więc uczciwie zaznaczyć, jakie usterki i naprawy były wykonane w samochodzie oraz jaki jest jego realny przebieg (jeśli go znamy). W dobrym tonie jest też podanie numeru VIN, po którym osoby zainteresowane mogą poznać całą, prawdziwą historię samochodu. Podając go, pokazujemy, że nie mamy nic do ukrycia, a to działa na naszą korzyść.

Leave a Reply