Idealny monitor dla gracza – jak go wybrać?

Odpowiednio dobrany monitor komputerowy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia potrzebnego graczom – zarówno tym profesjonalnym, jak i amatorom. Wybór wśród monitorów jest obecnie bardzo duży, różnią się one od siebie wielkością czy funkcjami dodatkowymi. Jak więc wybrać monitor idealny? Co wziąć pod uwagę?

Monitor dla gracza – czym powinien się wyróżniać?

Gracze to wyjątkowa grupa osób, która ma wysokie wymagania w stosunku do sprzętu komputerowego. Zależy im nie tylko na wydajności poszczególnych podzespołów, ale też na wysokiej jakości obrazu. Dlatego wybierając monitor do gier, musimy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest rodzaj matrycy. W sprzedaży spotkamy się z dwoma rodzajami matryc, oznaczonymi symbolami TN i IPS.

monitor

monitor

Pierwszy z nich, matryce TN charakteryzuje się niskim czasem reakcji. To bardzo pożądana cecha w przypadku gier FPP. Ponadto są one tańsze niż IPS i wciąż są udoskonalane, na przykład pod względem dokładniejszego odwzorowania kolorów czy szerszego kąta widzenia. Matryce IPS wyświetlają obraz o bardzo wysokiej jakości. Charakteryzują się także szerokim kątem widzenia, co daje graczom niesamowite doznania audio-wizualne. Niestety, mają one niższy czas reakcji niż matryce TN, co bywa uciążliwe dla graczy. Niemniej w sprzedaży można już spotkać modele matryc IPS dorównujące pod tym względem matrycom TN.monitor

Kolejną ważną cechą dobrego monitora do gier jest płynność obrazu, czyli jego odświeżanie. W większości monitorów dostępnych na rynku poziom odświeżania obrazu wynosi jakieś 120 Hz, co jest całkiem dobrym wynikiem. W przypadku obrazu 3D szybkość wyświetlania wynosi nawet 60 klatek na sekundę.monitor

monitorPozostałe parametry, na jakie jeszcze trzeba zwrócić uwagę, to m. in. wysoka jasność, wysoki kontrast statyczny oraz szeroki kąt widzenia. Oczywiście to nie wszystkie aspekty, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie monitora do gier. Jeżeli dokonujemy takiego zakupu po raz pierwszy, warto wcześniej poradzić się kogoś doświadczonego.

Monitory LG – przegląd

Szukając monitora do gier, warto przejrzeć ofertę marki LG. Oferuje ona monitory najnowszej generacji, z doskonałą jakością obrazu i zakrzywionym ekranem. Ich ofertę można przejrzeć TUTAJ.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.