Domowe sposoby na mrówki w domu

Mrówki to owady, które lubią zalęgnąć się w domu, gdy tylko znajdą do niego dostęp oraz źródło pożywienia. Zanim jednak sięgniemy po chemiczne, owadobójcze środki, które mogą działać niekorzystnie na środowisko i powietrze, którym oddychamy, warto wypróbować znane, domowe sposoby na mrówki.

Domowe sposoby na mrówki – prosto i skutecznie

Przede wszystkim nigdy nie bagatelizujmy pojawienia się mrówek w naszym ogrodzie czy co gorsza, domu. Mrówki w ogrodzie mogą zwiastować pojawienie się mszyc, które niszczą roślinność. Aby pozbyć się mrówek raz na zawsze, konieczne jest zastosowanie środków odstraszających. Chodzi przede wszystkim o zapachy, które odstręczają mrówki i spowodują, że zmienią one miejsce przebywania.

domowe sposoby na mrówki

Środki te należy umieścić na trasie wędrowania mrówek, tak, aby zagrodzić im dojście do źródła pożywienia. Wtedy mrówki samej się wyniosą. Jakie domowe sposoby na mrówki są nam znane od lat? Jak je wykorzystać?

Proszek do pieczenia, cynamon czy mąka kukurydziana?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się mrówek z domu jest proszek do pieczenia. Rozsypujemy go na ścieżkach, po których chodzą owady i po kilku dniach zaobserwujemy, że mrówki zniknęły. Innym domowym środkiem, który skutecznie zniechęca mrówki jest cynamon.

domowe sposoby na mrówki

Okaże się skuteczny, gdy zauważymy większą ilość owadów. Można rozsypać go nie tylko na ścieżkach, którymi mrówki chodzą, ale też wokół roślin w ogrodzie, przy których zauważymy skupisko mrówek. Kolejny domowy sposób na mrówki do mąka kukurydziana. Rozsypując ją, możemy się spodziewać iż mrówki ją zjedzą, po czym zaczną puchnąć i zginą. Podobnie mrówki nie znoszą zapachu octu, dlatego można nim posmarować miejsca, w których je zauważyliśmy. Najlepszym wyborem będzie ocet spirytusowy – jest najtańszy, a jednocześnie ma najbardziej intensywny zapach, co sprawi, że na pewno zadziała. To oczywiście tylko kilka z wielu sprawdzonych sposobów na mrówki w domu i ogrodzie. Jeżeli jednak chcemy zapobiec pojawieniu się plagi mrówek, warto w swoim otoczeniu posadzić rośliny, które odstraszają te owady.

domowe sposoby na mrówki

Należą do nich między innymi: lawenda, nagietek, mięta pieprzowa, rozmaryn, majeranek czy wrotycz.

 

Leave a Reply