Dobieramy odpowiedni kask motocyklowy

Kask motocyklowy to jeden z ważniejszych elementów ubioru motocyklisty służący jego ochronie. Źle dopasowany kask może okazać się bezużyteczny w tej kwestii, a ponadto będzie niewygodny. W jaki sposób więc go dobrać? Jak zmierzyć rozmiar kasku?

Kask motocyklowy – zacznij od przymiarek

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że zakup kasku nie należy do szybkich zakupów. Musimy poświęcić czas, by znaleźć odpowiedni rozmiar, a to wymaga wielu przymiarek. W końcu każdy człowiek ma inną wielkość i kształt głowy, zatem kupno kasku „na oko” w ogóle nie wchodzi w grę. Warto przed planowanym zakupem zmierzyć obwód swojej głowy i kierując się tym wymiarem, poszukiwać odpowiedniego kasku dla siebie.kask motocyklowy

kask motocyklowyTym bardziej, że każdy producent kasków ma nieco inną rozmiarówkę, zatem u jednego producenta kask w rozmiarze M może leżeć na nas idealnie, a u innego będzie nas uwierać. Przymiarki są niezbędne, by znaleźć odpowiedni kask motocyklowy.

Jak zmierzyć rozmiar kasku?

Jak więc ustalić, jaki rozmiar kasku będzie na nas odpowiedni? Zwykle gdy producent podaje rozmiar kasku wyrażony w literkach od S do XXL, podaje też w przybliżeniu wartość liczbową w centymetrach. Ten wymiar jest dla nas bardzo ważny, gdyż określa rozmiar głowy, o którym mówiliśmy wcześniej. Ale to nie jedyna istotna informacja. kask motocyklowy

kask motocyklowyIstnieją różne rodzaje kasków motocyklowych, mniej lub bardziej zabudowanych, zatem rozmiar będzie się różnić w zależności od modelu. Warto więc też na samym początku ustalić, jaki model kasku nas interesuje, a następnie rozeznać się w rozmiarówkach różnych producentów. Niektórzy producenci oferują także wymienne rozmiary poszczególnych elementów wewnętrznych kasku, dzięki czemu jego rozmiar można jeszcze lepiej dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Innym ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym idealne dopasowanie rozmiaru kasku do naszej głowy są pompowane poliki, czyli system Air Fit. Ta możliwość pozwoli wypełnić pustą przestrzeń w okolicy twarzy, gdy kask jest w tym miejscu za luźny.kask motocyklowy Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę, z pewnością uda nam się znaleźć dobrze dopasowany kask motocyklowy, który skutecznie ochroni nas podczas jazdy.

Leave a Reply