Długoterminowy wynajem samochodów – opłacalne czy nie?

Długoterminowy wynajem samochodów to coraz popularniejsza forma dzierżawy pojazdów, zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. Na jakich zasadach działa to rozwiązanie? Jakie ma zalety? Czy na pewno jest opłacalne?

Długoterminowy wynajem samochodów – ogólne zasady

Długoterminowy wynajem samochodów to nowoczesna forma dzierżawy na określony czas. Umowa między najemcą, a wynajmującym określa czas trwania najmu, warunki umowy oraz comiesięczny koszt najmu. To ciekawa opcja dla osób, które nie mają możliwości kupić wymarzonego pojazdu za gotówkę, a nie chcą brać kredytu. Może też to być rozwiązanie dla firmy, która dopiero rozpoczyna działalność i nie chce na początku ponosić zbyt dużych kosztów z tym związanych. długoterminowy wynajem samochodówNajem długoterminowy to nie to samo, co leasing samochodowy. Główna różnica tkwi w celu wynajmu pojazdu. Jeżeli jego użytkownik wie, że po zakończeniu umowy nie będzie chciał kupować samochodu, o wiele lepszym rozwiązaniem jest dla niego długoterminowy wynajem. W przypadku leasingu na ogół po zakończeniu trwania umowy samochody zostają odkupione na własność. Inną różnicą między leasingiem, a wynajmem długoterminowym samochodu są opcje dodatkowe, czyli full service leasing, który przy wynajmie jest o wiele bogatszy.

Zalety długoterminowego wynajmu samochodów

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest to, iż w cenę najmu wliczone są wszelkie koszty związane z użytkowaniem samochodu, czyli jego ubezpieczenie, przeglądy, naprawy i wymiany części, assistance, a także ewentualne auto zastępcze, gdy to wynajęte trafi na dłużej do warsztatu z powodu awarii lub wypadku. Długoterminowy wynajem samochodów zwalnia najemcę też ze wszystkich formalności związanych z byciem właścicielem samochodu – jedyne, o czym musi pamiętać, to comiesięczna opłata, która jest stała. Jedyna inwestycja w dzierżawiony pojazd to tankowanie. długoterminowy wynajem samochodówDużym atutem jest też bogaty wybór spośród marek i modeli samochodów do wynajęcia. Są to zarówno popularne modele osobowe, jak i te bardziej luksusowe. Przedsiębiorstwa wynajmujące długoterminowo samochody coraz częściej proponują także samochody towarowe, a nawet ciągniki siodłowe z myślą o firmach.

Leave a Reply