Długi weekend z dziećmi – jak go spędzić?

Długi weekend – to kilka wolnych dni w roku, na które z utęsknieniem czeka wielu z nas. Jeden z długich weekendów, tzw. Majówka zbliża się wielkimi krokami. Pomysłów na jej spędzenie jest naprawdę bez liku, ale prawdziwym wyzwaniem jest to zwłaszcza dla rodziców. Jak zorganizować czas, aby dzieci się nie nudziły? Gdzie wspólnie wyjechać?

Długi weekend z dziećmi – jak go spędzić?

Dzieci to osoby bardzo żywiołowe, które niestety szybko się nudzą i potrzebują naprawdę wielu atrakcji, by powiedzieć, że ich dzień był udany. Nie dla nich całodzienne siedzenie na działce przy grillu czy zwiedzanie w tłumie turystów zabytkowych ruin. Rodzice muszą się nieraz nieźle nagimnastykować, by tak zorganizować dzień, aby ich dzieci były zadowolone. Co więc robić całą rodziną w majówkowy długi weekend, a przy tym nie wydać fortuny? Podpowiadamy kilka pomysłów!

Wycieczka rowerowa

długi weekend

długi weekend

Jednym ze sprawdzonych i tańszych pomysłów na długi weekend z dziećmi jest wycieczka rowerowa. Cel podróży może być dowolny, w zależności od tego, co wspólnie lubicie robić. Może to być park krajobrazowy, w którym dzieciaki będą mogły na żywo zobaczyć zwierzęta, których nigdy wcześniej nie widziały. A dorośli odpoczną na łonie natury. Taką wycieczkę można połączyć z piknikiem i swobodnym spędzaniem czasu, na przykład grą w piłkę, w badmintona czy jakieś zawody. Jeśli tylko pogoda dopisze, może to być świetny pomysł na niedrogą, rodzinną majówkę.

Park rozrywki, park wodny

długi weekend

długi weekend

W naszym kraju na szczęście nie brakuje miejsc, w którym aż roi się od atrakcji, które urzekną każde dziecko, a nawet każdego dorosłego. Park rozrywki, taki jak Energylandia lub park wodny Tatralandia to raj dla małych rozrabiaków. Za jeden bilet wstępu od osoby można spędzić w nich cały dzień i korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji. To dobry pomysł na jednodniowy wypad z rodziną, kiedy nie mamy możliwości wyjechać na kilka dni poza miasto.

A może za granicę?

długi weekend

długi weekend

Przy dobrym planowaniu możemy spędzić z rodziną długi weekend również za granicą. Można znaleźć niedrogie bilety samolotowe i ruszyć w poszukiwaniu przygód. Dla malucha jedną z większych może być już sam przelot. Stolice europejskie oferują wiele atrakcji turystycznych, jak i rozrywkowych – to od nas zależy, które z nich przypadną nam do gustu. Taka wyprawa wcale nie musi kosztować krocie, ale wymaga odpowiedniego przygotowania i szukania ofert na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Jeżeli jednak wpadniemy na ten pomysł dość spontanicznie i w ostatniej chwili, warto szukać ofert ‘last minute’ – te również mogą być bardzo ciekawe i opłacalne!

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.