Ciśnieniowy ekspres do kawy do użytku domowego

Ciśnieniowy ekspres do kawy to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach, chociaż jeszcze do niedawna był to sprzęt typowo gastronomiczny. Co sprawia, że miłośnicy kawy tak chętnie się w niego zaopatrują? Jak używać ekspresu ciśnieniowego? I jaki model wybrać?

Ciśnieniowy ekspres do kawy – jak działa?

Ciśnieniowy ekspres do kawy to jeden z najbardziej profesjonalnych sprzętów do jej parzenia. Istnieje kilka odmian tego typu ekspresów. Mamy ekspresy klasyczne, kolbowe lub na kapsułki. Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe są wyposażone dodatkowo w młynek do kawy czy spieniacz do mleka, co pozwala parzyć świeżo mielone ziarna na wiele różnych sposobów.ciśnieniowy ekspres Jak działa ekspres ciśnieniowy? Zasada jest bardzo prosta – przez zmielone ziarna kawy przepuszczana jest gorąca woda poddawana odpowiedniemu ciśnieniu (ok. 12 Barów), co pozwala uzyskać niezwykle aromatyczny i intensywny w smaku napój. Taka forma parzenia kawy pozbawia ją szkodliwych substancji, które pojawiają się przy przygotowywaniu jej na przykład w zwykłym ekspresie przelewowym. Służy to nie tylko naszemu zdrowiu, ale też walorom smakowym kawy. Da się wyczuć, że kawa z ekspresu ciśnieniowego jest delikatniejsza w smaku i nie ma gorzkiej nuty.

Wybieramy ekspres ciśnieniowy do domu

Jeżeli zdecydujemy się na zakup ekspresu do kawy, bez wątpienia najlepszym wyborem będzie ciśnieniowy. Ale jaki model wybrać, by był on stosunkowo niedrogi, prosty w obsłudze i mieścił się w nawet niewielkiej kuchni? Najlepszym wyborem byłby ekspres na kapsułki. Ekspresy tego typu mają bardzo kompaktowe kształty i różne kolory, dzięki czemu można je dopasować nawet do wystroju naszej kuchni. Są też bardzo proste w obsłudze. W wyznaczone miejsca nalewamy wodę oraz umieszczamy kapsułkę z kawą. Następnie wybieramy odpowiedni program i już! Kawa się parzy. ciśnieniowy ekspresW ten sposób możemy przygotować klasyczne espresso, ale też śniadaniową latte, puszyste cappuccino czy wyborne latte macchiato. Niektóre nowoczesne ciśnieniowe ekspresy umożliwiają przygotowanie w nich także gorącej czekolady lub kakao. Jedyną wadą tych modeli, na którą zwracają uwagę Klienci jest przymus kupowania kapsułek z kawą, które do najtańszych nie należą.

Zakup ekspresu do kawy powinien być naszym osobistym wyborem, gdyż każdy z nas oczekuje w tej kwestii czegoś innego od sprzętu. Warto przed ostateczną decyzją poszukać więcej informacji i porównać różne oferty – wtedy nasz wybór z pewnością okaże się trafiony!

Leave a Reply