Jaki biznes ma dziś sens?

Rynek usług w Polsce jest dziś bardzo rozwinięty i ten sektor ciągle stanowi ogromną część przychodu do budżetu państwa. Co to oznacza dla początkującego przedsiębiorcy?

Mogłoby się wydawać, że prowadzenie biznesu w Polsce jest trudne – nie tylko ze względu na ogromne koszty związane z posiadaniem własnej firmy, lecz przede wszystkim na ilość ofert jakie już są na rynku. Mogłoby się wdawać, że w praktycznie każdej branży działa dziś tyle firm, że próba rozwinięcia skrzydeł spełznie na niczym.

Cóż zrobić – bezrobocie, kiepskie stawki, a także kreatywność Polaków sprawiają, że co i rusz otwierają się kolejne firmy oferujące bardzo różne usługi. Jest to szczególnie widoczne w mniejszych miastach, gdzie zdecydowanie brakuje dużych zakładów przemysłowych, a poszukujący źródła zarobkowania ludzie chwytają się naprawdę różnych zajęć. Poniżej kilka propozycji, które dają sporą nadzieję na zarobek, nawet na tak przepełnionym rynku jak polski!

  1. Usługi medyczne (geriatria i dietetyka)

  2. Usługi IT (software i hardware)

  3. Usługi związane z motoryzacją (szczególnie auta używane)

  4. Zdrowe odżywianie (plany dietetyczne)

Jak widać, jest kilka branż w które być może warto zainwestować, ponieważ popyt na usługi w tych sektorach będzie tylko rósł.

źródła zdjęć: davalcomputers.co.uk; pielegnacjadziecka.com.pl; carscare.pl; thedoctorstv.com

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.