Ogrzej cały dom za pomocą jednego kominka!

Kominek, bez względu na to, na jakiej zasadzie działa, to bardzo dobry sposób na ogrzanie mieszkania lub domu i jednocześnie nadanie pomieszczeniu, w którym się znajduje, wyjątkowego klimatu. Kominki bowiem kojarzą nam się głównie z elegancją i luksusem. Dziś można kupić również kominki nowoczesne, które świetnie komponują się z minimalistycznymi wnętrzami. Ale jak to zrobić, by jeden kominek ogrzał nie tylko pomieszczenie, w którym się znajduje? Potrzebna do tego jest turbina kominkowa.

Turbina kominkowa i jej funkcje

Turbina kominkowa to urządzenie elektryczne, które wykorzystuje się w systemach Dystrybucji Gorącego Powietrza. Jej głównym zadaniem jest przetłoczenie ciepłego powietrza pobranego z czopucha kominka do innych pomieszczeń domu bądź mieszkania w celu ich ogrzania.

turbina kominkowa

Dzięki turbinie kominkowej mamy możliwość doprowadzić ciepłe powietrze z kominka do wszystkich pomieszczeń w domu lub mieszkaniu.

Dzięki tej turbinie mamy możliwość w pełni ogrzać pokoje lub pomieszczenia, których ze względu na ich wielkość lub ilość nie dałoby się ogrzać tradycyjną metodą. Turbina kominkowa wyposażona jest w termostat, który pozwala kontrolować regulację urządzenia od chwili jego załączenia w zakresie od 25 do 90 stopni Celsjusza.

Działanie turbiny kominkowej krok po kroku

Powietrze z obudowy kominka trafia do turbiny przez przewód izolowany. Gdy jego temperatura będzie równa temperaturze ustawionej na termostacie turbiny kominkowej, urządzenie samoistnie się załącza i działa do momentu wygaśnięcia w kominku, a tym samym spadku temperatury powietrza poniżej tej ustawionej na termostacie. Pełna automatyzacja tego procesu sprawia, że właściwie wcale nie musimy kontrolować jego pracy. Jedyne, co należy robić, to co jakiś czas dokonać prac konserwacyjnych i w razie potrzeby zmienić temperaturę na termostacie.

Czym się kierować, wybierając turbinę kominkową?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli turbin kominkowych, dlatego nasz wybór powinien zależeć od kilku czynników. Musimy zwrócić uwagę na:

• łączną kubaturę pomieszczeń, do których chcemy doprowadzić ciepłe powietrze z kominka;
• ilość punktów, przez które chcemy dostarczyć ciepłe powietrze;
• przewidywaną stratę ciśnienia w instalacji, która doprowadza ciepłe powietrze, a więc łączną ilość przewodów izolowanych, a także ilość i rodzaj kształtek wykorzystywanych w instalacji).

kominek

Kominek z turbiną w systemie DGP jest funkcjonalny i praktyczny.

Więcej szczegółów na ten temat przeczytacie także TUTAJ.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.