Akademiki BaseCamp w Lipsku – ekskluzywne miasteczko studenckie

Studia zagraniczne to marzenie wielu młodych, ambitnych ludzi. Dla nich taki wyjazd na kilka lat poza granice kraju to okazja do zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia, poznania ciekawych ludzi, podszlifowania języka i wreszcie rozpoczęcia własnej ścieżki zawodowej. Zanim jednak do tego dojdzie, przed studentami kilka lat nauki oraz zmagania się z trudami codziennego życia. Jednym z ważniejszych elementów, o które trzeba zadbać, jest znalezienie odpowiedniej kwatery. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych ludzi, na rynku europejskim pojawiły się prywatne akademiki BaseCamp. Jeden z nich mieści się w niemieckim Lipsku. Co o nim wiemy?

Akademiki prywatne – czym się różnią od publicznych?

Zanim przyjrzymy się placówce BaseCamp w Lipsku, zastanówmy się najpierw, czym w ogóle są prywatne akademiki. Miejsca te w dużej mierze przypominają ich publiczne odpowiedniki – oferują pokoje studenckie w przystępnej cenie, zwykle też zlokalizowane są nieopodal uczelni. Niemniej prywatny akademik wyróżnia się wyższym poziomem – począwszy od wyposażenia pokoi, po ogólny klimat panujący w tym miejscu. To idealne miejsce dla studenta, który w swoim niewielkim pokoju pragnie mieć namiastkę domu, zależy mu też na prywatności i przestrzeni. W prywatnych akademikach każdy pokój posiada własną łazienkę, podczas gdy w placówkach publicznych łazienki zwykle znajdują się na piętrze i trzeba je współdzielić z innymi studentami.

akademiki

Akademiki publiczne słyną też z imprez o wątpliwej reputacji. W prywatnym akademiku znajdzie się miejsce na klub, kino czy siłownię, gdzie można kulturalnie spędzić wolny czas w gronie znajomych. Warto też zauważyć, iż w prywatnym akademiku część pokoi jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Co więc oferuje akademik BaseCamp w Lipsku?

Akademiki BaseCamp w Lipsku – wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu

BaseCamp to znacznie więcej niż akademik. To ekskluzywne miasteczko studenckie, które zapewnia swoim mieszkańcom wszystko, czego mogą potrzebować. Przede wszystkim posiada bardzo atrakcyjną lokalizację, niemalże w centrum Lipska, dzięki czemu studenci mają blisko do ważniejszych punktów w mieście. BaseCamp w Lipsku oferuje aż 385 pokoi studenckich, w pełni wyposażonych, każdy z prywatną łazienką, a niektóre także z prywatnym aneksem kuchennym. Wśród nich znalazło się 6 pokoi dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w akademiku znajduje się 14 funkcjonalnych i wyposażonych kuchni do wspólnego użytku, pralnia, dwie przestrzenie wspólne oraz pokój cichej nauki.

akademiki

Ale to nie wszystko. Aby zadbać o relaks studentów po zajęciach, w BaseCamp znalazło się także miejsce na siłownię, salę kinową, taras na świeżym powietrzu oraz rowery do wynajęcia.

Więcej na temat tego wyjątkowego miejsca przeczytacie TUTAJ. Niedawno BaseCamp otworzył swe podwoje także w Polsce – o tym więcej można przeczytać TUTAJ.

Leave a Reply