Zalety kupna nowego mieszkania

Nowe mieszkania

Źródło: www.polnord.pl

Nowe mieszkanie to dla wielu Polaków ogromne wyzwanie finansowe. Nie każdego stać na kupno własnego wymarzonego „M”, stąd też wiele osób postanawia wynajmować mieszkania lub kupować używane wcześniej lokale. Na szczęście wielu inwestorów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich przyszłych klientów, wspierając rozwój tradycyjnych dzielnic przemysłowych poprzez rewitalizację, modernizację oraz tworzenie nowych mieszkań i miejsc pracy.

Zalety i wady kupna nowego „M”

Tak naprawdę zakup nowego mieszkania ma tylko jedną wadę – jest to cena. Wiele osób zapomina, iż często podlega ona negocjacjom, a na im wcześniejszym etapie budowy deklarujemy zakup mieszkania, tym na większy upust cenowy można liczyć. Deweloperzy pomagają w zdobyciu środków finansowych, (jakim jest najczęściej kredyt mieszkaniowy), a także informują o rządowych projektach wspierających młodych ludzi. Nowe mieszkania nie noszą śladów użytkowania poprzednich właścicieli, ich wartość rynkowa jest przez długie lata ustabilizowana i wysoka, dzięki czemu to dobra i jednocześnie bezpieczna inwestycja finansowa. Wysokiej jakości materiały budowlane w połączeniu z nowoczesnymi i często innowacyjnymi technikami ocieplenia i zabezpieczenia budynków sprawiają, że nie trzeba opłacać dodatkowych funduszy remontowych ani też inwestować w prace konserwacyjne budynku. Jednakże największą korzyścią, jaka wynika z kupna nowego mieszkania, jest swobodna możliwość jego aranżacji. Dla przykładu – mieszkania na sprzedaż w Warszawie posiadają metraże od 27 do 91 metrów kwadratowych na planie kwadratu lub prostokąta, co umożliwia nie tylko swobodne umeblowanie, ale przede wszystkim wygodne przemieszczanie się między poszczególnymi pokojami. Warto wspomnieć, że obecnie każde nowe lokum posiada dodatkowo własny balkon

Panorama Warszawy

Nowe mieszkanie=nowa okolica

Bardzo ważne jest, aby oprócz kwestii związanych bezpośrednio z mieszkaniem, zwrócić uwagę na okolicę, w jakiej się ono znajduje. Bliskość komunikacji miejskiej oraz izolacja od głównych ulic to najbardziej pożądane cechy dobrego osiedla. Dla młodych małżeństw bardzo ważne jest bliskie sąsiedztwo z przedszkolami i szkołami, a także przychodnie. O ile lokalizacje sklepów są zależne od prywatnych przedsiębiorstw i ich usytuowanie może w krótkim czasie dynamicznie się zmienić (co rusz powstają nowe, niewielkie sklepiki), tak w przypadku placów zabaw i miejskich parków można mieć pewność, iż ich bliskie sąsiedztwo z pewnością doceni każdy mieszkaniec osiedla. Nowo powstałe bloki mieszkaniowe bardzo często są monitorowane oraz strzeżone, wjazd na osiedle mają wyłącznie mieszkańcy. Skwerki zieleni oraz odpowiednio duże odległości między poszczególnymi budynkami sprawiają, iż dodatkowo okolica nabiera prestiżu.

Warszawska ulica nocą

Oczywiście podane przeze mnie przykłady są jednymi z wielu, niemniej warto śledzić różnorodne promocje i oferty na stronach deweloperów. Osobiście do napisania tej notki zainspirowało mnie nowo powstające, bardzo niezwykłe pod względem architektonicznym, warszawskie osiedle (na jego temat można poczytać tutaj: http://www.polnord.pl/inwestycje-w-sprzedazy/warszawa/stacja-kazimierz#/////////19396//1/false/).

One Response

  1. Julia 28 sierpnia 2015

Leave a Reply