Wybieramy kosiarki do trawy

Pielęgnując ogród, potrzebujemy wielu różnych narzędzi, na przykład kosiarki. To podstawowe urządzenie do dbania o trawnik w ogrodzie. Dobór kosiarki nie może być jednak kwestią przypadku. Czym się więc kierować przy jej zakupie? Na co zwrócić uwagę?

Dobór kosiarki do indywidualnych potrzeb

Nowoczesne kosiarki dostępne w sprzedaży są bardzo precyzyjne, a ich zadaniem jest efektywne wykonanie pracy bez zbytniego nakładu energii. Jest to szczególnie ważne, gdy posiadamy duży ogród – wtedy nieodpowiedni dobór sprzętu ogrodniczego sprawiłby, że praca w ogrodzie byłaby żmudna, czasochłonna i zupełnie niepotrzebnie męcząca. Dobrze dobrana kosiarka wykona za nas połowę pracy. Jedną z polecanych marek jest Husqvarna, która specjalizuje się w urządzeniach ogrodniczych. Kosiarki marki Husqvarna są łatwe w eksploatacji, przeznaczone nawet do trudnych prac i wydajne. Możemy wybrać spośród prostych modeli podstawowych przeznaczonych do koszenia niewielkich trawników, jak i profesjonalnego sprzętu umożliwiającego dbanie o większe ogrody. Oto polecane modele:

HUSQVARNA LC 153

kosiarki

Model podstawowy, idealny dla początkujących ogrodników. Tradycyjna kosiarka z dwoma systemami koszenia: zbieranie i rozdrabnianie. Posiada duże tylne koła ułatwiające manewrowanie podczas koszenia oraz pojemny kosz na skoszoną trawę.

HUSQVARNA LC 348VI

kosiarki

Najczęściej wybierany model kosiarki do użytku domowego. Została wyposażona w technologię AFTech: ostrze tnące zaprojektowano tak, aby podczas koszenia przepływ powietrza był skierowany w górę. Dzięki temu strumień powietrza unosi skoszoną trawę w górę i transportuje ją przez rurę do kosza. To daje efekt równo skoszonego powietrza, a przy tym efektywnie zapełnia kosz. Kosiarka jest trwała, wygodna i stabilna.

HUSQVARNA 356 AWD

kosiarki

To model dla profesjonalistów, skierowany do najbardziej wymagających odbiorców. Posiada napęd na cztery koła, dzięki czemu świetnie sprawdza się w ogrodach o większej powierzchni i pagórkowatym terenie. Została wyposażona w innowacyjny system AutoWalk2 i mocny silnik OHC-silnik.

Więcej informacji na temat produktów Husqvarny można znaleźć TUTAJ.

Leave a Reply