Ozonator – zadbaj o czyste powietrze w swoim otoczeniu

Czyste i zdrowe powietrze to w dużych miastach „produkt deficytowy”. Niestety nawet mieszkając na jego obrzeżach, nie mamy gwarancji, że w naszym domu powietrze będzie czyste. Warto więc samemu zrobić coś, by oczyszczać powietrze w swoim najbliższym otoczeniu. Pomóc w tym może nam ozonator powietrza. Czym jest i jak działa to urządzenie?

Ozonator powietrza – dlaczego warto mieć go w swoim mieszkaniu?

Już od dawna znane jest dobroczynne działanie ozonu na nasze drogi oddechowe i nie tylko. Przede wszystkim to jeden z najlepszych środków dezynfekcyjnych. Działa bakteriobójczo do 50 razy skuteczniej niż chlor, niszczy mikroorganizmy i zapobiega ich rozwojowi. Dlatego ozonator powietrza to świetny sposób na czyste powietrze w domu. Szczególnie poleca się go dla alergików, którzy są wrażliwi na wszelkie zanieczyszczenia powietrza. Regularnie wykonywane ozonowanie znacząco poprawia jakość powietrza i ułatwia oddychanie alergikom i osobom chorym na astmę.

ozonator

Oprócz tego, ozonator skutecznie poradzi sobie z przykrymi zapachami, które trudno usunąć, na przykład dym papierosowy. Dzieje się tak, gdyż ozon nie maskuje tymczasowo zapachów, ale skutecznie je neutralizuje. Ozon świetnie nadaje się też do czyszczenia klimatyzacji domowej i samochodowej.

Jaki ozonator do użytku domowego wybrać?

Istnieje wiele modeli ozonatorów powietrza, warto więc dowiedzieć się, które z nich będą najlepsze do użytku domowego. Przede wszystkim warto wybrać model z wbudowanym jonizatorem, który również dobrze wpływa na jakość powietrza. Kolejna ważna kwestia do wydajność sprzętu. Najtańsze modele mają wydajność od 1 g/h. Mogą skutecznie oczyszczać powietrze w niewielkich miejscach o małej kubaturze, a także dezynfekować takie obiekty, jak szafa, lodówka czy pawlacz.

ozonator

Ozonator o wydajności 5 – 15 g/h można stosować w całych pomieszczeniach oraz wnętrzach pojazdów. Profesjonalne generatory ozonu osiągają wydajność na poziomie 35 – 40 g/h i stosuje się je w dużych obiektach, na przykład w szpitalach, halach sportowych czy budynkach przemysłowych. Trzeba pamiętać, że cena ozonatorów wzrasta wraz z ich wydajnością, a także ilością dodatkowych funkcji.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.