Czy warto skorzystać z wyjazdu first minute?

First minute to oferty wycieczek od biur podróży w przedsprzedaży. Pojawiają się już na przełomie listopada i grudnia i często opiewają na wyjątkowo niskie, atrakcyjne ceny. Wiele osób zdecydowanych wyjechać na wakacje za granicę w kolejnym roku postanawiają skorzystać z takiej oferty, by mieć zapewniony wyjazd. Czy takie rozwiązanie się opłaca? Zobaczmy.

First minut czy last minute?

First minute to zupełna odwrotność ofert last minute – to pierwsze oferty, na długo przed rozpoczęciem sezonu. Natomiast last minute to oferty pojawiające się niemalże z dnia na dzień, po niższej cenie, gdy na przykład ktoś zrezygnuje z wyjazdu i biuro podróży poszukuje natychmiast „zastępstwa” na taki wyjazd. Każda z tych ofert ma zdecydowanie swoje zalety, skierowana jest jednak do dwóch różnych grup osób.

Kto może skorzystać z oferty first minute?

Taka wczesna rezerwacja wyjazdów urlopowych cieszy się zainteresowaniem szczególnie wśród grup rodzin lub przyjaciół, którzy chcą wspólnie, w większym gronie spędzić wakacje lub mogą z dużym wyprzedzeniem zaplanować dni wolne i w związku z tym wykupić wczasy.

first minute

Oferty 'first minute’ są skierowane głównie do rodzin, które chcą z wyprzedzeniem zaplanować wakacje w wygodnym hotelu, nie przepłacając.

Oferty first minute umożliwiają zarezerwowanie pokojów na dużą liczbę osób i ogólnie posiadają rozbudowaną bazę noclegową. W sezonie najlepsze pokoje i apartamenty zwykle są już zarezerwowane i znalezienie w tym czasie jakiegoś rodzinnego pokoju w przystępnej cenie może być bardzo trudne. Planując wakacje wiele miesięcy wcześniej możemy po prostu przebierać w ofertach – dokładnie sprawdzić standard hotelowych pokoi, opinie na ich temat czy informacje turystyczne na temat miejscowości, do której chcemy się wybrać. To szczególnie ważne, gdy pierwszy raz wybieramy się na wakacje za granicę.

Ceny wczasów w przedsprzedaży

First minute oferują zwykle atrakcyjne ceny, rabaty i zniżki. W grudniu zniżki mogą sięgnąć nawet 30%. Oczywiście im bliżej sezonu letniego, tym zniżki te są coraz mniejsze.

first minute

Korzystając z 'first minute’, możemy sporo zaoszczędzić i skorzystać z ciekawych rabatów.

Dlatego też najlepszym miesiącem do skorzystania z oferty typu first minute jest styczeń. Właśnie wtedy większość biur podróży oferuje zniżki około 20-30%, a także dodatkowe upusty dla dzieci. W styczniu wielu z nas też jest po większych wydatkach, np. związanych ze świętami, i może już pomyśleć o zaplanowaniu urlopu.

Leave a Reply