Volvo V40 – czym się wyróżnia na drodze?

Jazda po ruchliwym mieście i zatłoczonych ulicach to jedno z wielu wyzwań, z jakimi muszą zmagać się kierowcy w dużych miastach. Wbrew pozorom, w takich warunkach istotne jest nie tylko doświadczenie kierowcy, ale też rodzaj samochodu. Z myślą o potrzebach kierowców poruszających się po mieście stworzone nowe Volvo V40 Hatchback. Czym się wyróżnia? Jakie ma zalety?

Volvo V40 Hatchback – poznaj jego atuty

Volvo V40 to kompaktowy, 5-drzwiowy samochód osobowy typu hatchback, który pierwszy raz na rynku w tej wersji pojawił się w roku 2012. Tym samym zastąpił modele S40/V50. Doskonale sprawdzi się jako samochód do poruszania się po dużym mieście, zarówno dla osób samotnych, jak i rodzin. Wyposażono go w wiele innowacyjnych, ułatwiających życie technologii, dzięki którym jazda w tłoku staje się o wiele mniej stresująca. volvo v40Jednocześnie Volvo V40 ujmuje swoim nietuzinkowym, eleganckim wyglądem i opływowymi kształtami, co zdecydowanie wyróżnia go z tłumu.

Design i technologia

Jeśli chodzi o wygląd, zastosowano reflektory LED, które nadają pojazdowi nowoczesnego wyglądu i podkreślają jego szerokość. Oprócz tego zmieniono grill – jego nowy kształt dodaje nadwoziu dynamiki i elegancji. Zastosowano także nowe wzory obręczy, będące dopełnieniem nowego, eleganckiego stylu modeli Volvo. Kierując uwagę na technologiczne nowości, nie można nie wspomnieć o systemie Volvo On Call, czyli możliwości sterowania całym pojazdem przy pomocy jednego guzika. volvo v40W jednym miejscu możemy zarządzać usługami alarmowymi, lokalizacyjnymi i wieloma innymi przez aplikację mobilną, co jest znacznie bardziej komfortowe i ekonomiczne. Innym ciekawym udogodnieniem jest tempomat adaptacyjny Queue Assist, który szczególnie przyda się na zakorkowanych ulicach. Przyspieszanie, hamowanie i zwalnianie odbywa się automatycznie, dzięki czemu nie musimy obawiać się stłuczki. W nowym Volvo V40 zastosowano także nowoczesny silnik Drive-E ze skrzynią biegów, który łączy w sobie dynamikę i szybkość z niskim zużyciem paliwa i małą emisją spalin, co na ogół nie idzie ze sobą w parze. Dzięki temu jazda jest płynna, dynamiczna, a jednocześnie oszczędna.

volvo v40

Więcej na temat Volvo V40 można przeczytać także TUTAJ.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.