Szlifierka kątowa – działanie i zastosowanie

Wiosna i lato to czas, gdy wielu z nas planuje mniejsze lub większe remonty. Każde prace remontowe wymagają wcześniejszego przygotowania, obliczenia kosztów oraz zgromadzenia niezbędnych materiałów i narzędzi. Jednym z nich jest szlifierka kątowa. Jak działa? Dlaczego może nam się przydać w trakcie remontu?

Szlifierka kątowa – jak działa?

Szlifierka kątowa to bardzo uniwersalne i wszechstronne urządzenie, pozwalające ciąć, szlifować, piłować, skracać, a nawet modelować. W zależności od rodzaju zamontowanej tarczy możemy nią ciąć zarówno miękkie materiały, na przykład styropian, jak i o wiele twardsze, na przykład drewno, beton czy stal. szlifierka kątowaPosiadając kilka rodzajów tarcz, możemy przy pomocy tego jednego narzędzia wykonać mnóstwo różnych prac remontowych. Najtwardsze są tarcze diamentowe, których używamy do cięcia cegły, betonu, kamienia, granitu czy gipsu wapiennego. Posiadając osprzęt turbo, poradzimy sobie nawet z prętami zbrojeniowymi czy innymi elementami metalowymi. Jak widać, szlifierka kątowa może przydać się zarówno na dużej budowie, jak i przy drobnych pracach remontowych. Dowiedzmy się więcej o jej zastosowaniu.

Zastosowanie szlifierki kątowej

Oprócz wspomnianych powyżej ogólnych zastosowań szlifierki, warto wspomnieć też o jej dodatkowych możliwościach. Na przykład świetnie sprawdzi się w glazurnictwie do przycinania płytek łazienkowych bądź kuchennych. Oprócz tego za jej pomocą można przygotować powierzchnię pod płytki, a więc zeszlifować warstwę starego kleju i wyrównać powstałe nierówności. Szlifierka kątowa może się też przydać w pracach spawalniczych. Do tego również musimy dobrać odpowiednią tarczę. Dzięki niej może przygotować materiał pod spawanie, a więc oczyścić go z rdzy, nierówności, zanieczyszczeń czy innych elementów utrudniających spawanie. Szlifierka kątowa może też być przydatna przy demontażu sporych elementów blaszanych, które wcześniej warto pociąć na mniejsze kawałki.szlifierka kątowa

Oczywiście na rynku możemy spotkać wiele rodzajów szlifierek kątowych. Różnią się one pod kątem funkcji dodatkowych, rodzaju tarcz, a nawet mocy. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, zachęcam do zapoznania się z informacjami zawartymi TUTAJ. Z pewnością pomogą w dokonaniu wyboru i zakupu najlepszej szlifierki kątowej.

Leave a Reply