Subiektywnie: najlepsze strzelanki na PC

Subiektywnie - najlepsze strzelankiJak (prawie) każdy mężczyzna, interesuję się dobrymi grami komputerowymi, a zwłaszcza strzelankami. Chociaż w rozmowie ze znajomymi bardzo często pada argument, iż takie gry są nic nie warto, ponieważ rzekomo nie posiadają linii fabularnej, uczą przemocy i nic nie wynika z ciągłego zabijania przeciwnika, to moim zdaniem stanowią świetną rozrywkę po całym dniu spędzonym w pracy: rywalizacja wzmaga produkcję testosteronu, można wyładować nadmiar negatywnych emocji i jednocześnie wyćwiczyć oko za zauważanie najmniejszych ruchów wroga.

Oto moja subiektywna lista najlepszych strzelanek dla dużych chłopców:

  1. Tom Clancy’s The Division 2016

Niesamowicie klimatyczna gra, świetna grafika odwzorowująca pod względem architektonicznym Nowy Jork, postapokaliptyczny wątek fabularny oraz precyzja w dbałości o nawet najmniejsze detale (wystarczy zobaczyć, jak zachowują się płatki śniegu na kurtce bohatera).

https://www.youtube.com/watch?v=pZhd4Xt-OcU&feature=youtu.be

  1. Wolfenstein: The New Order 2014 oraz dodatek Old Blood 2015

Niemcy wygrali II wojnę światową. Trzeba ich powstrzymać. A kto może tego dokonać? Amerykański żołnierz Blazkowicz. Gra jest re-we-la-cyj-na, a zwłaszcza dla Polaków. Nareszcie można wyładować swoje historyczne frustracje, strzelając do okrutnych nazistów. Świetny wątek fabularny oraz dość trudny poziom rozgrywki stanowią główne zalety tej gry.

  1. Seria Battlefield

Gracz bierze udział w kampaniach prowadzonych na całym świecie. Klasyka gatunku, nic dodać i nic ująć. Bardzo dobra seria do rozpoczęcia przygody ze strzelankami, w której kładzie się nacisk na współpracę grupową.

  1. Seria Call of Duty

Strzelanka osadzona w świecie II wojny światowej, a z czasem i w innych okresach historycznych. Charakterystyczne dla tej serii gier jest wykorzystanie odwzorowanych komputerowo prawdziwych replik broni oraz osadzenie świata w realiach historycznych.

  1. Trylogia Crysis

Jedna z najlepszych futurystycznych strzelanek: świetna ścieżka dźwiękowa, rewelacyjnie poprowadzony wątek fabularny oraz w swoim czasie znakomita oprawa wizualna.

A są inne tytuły warte uwagi? Cóż, mam świadomość, że w moim rankingu powinien pojawić się chociażby Hitman, Grand Theft Auto, Far Cry, Just Cause i pozostałe tytuły z serii przygód Toma Clancy’ego.

Leave a Reply