Samochodem po Europie – jak się przygotować?

Podróżowanie to jedne z przyjemniejszych i bardziej fascynujących zajęć. Sporo osób marzy o podróżach po całym świecie, niestety, często plany te pozostają w sferze marzeń. Tymczasem przy dobrym planowaniu mogą one zostać zrealizowane! Dowiedz się, jak bezpiecznie i niedrogo podróżować samochodem po Europie i spełnij swoje marzenia.

Samochodem po Europie – czy to się opłaca?

Podróżowanie samochodem po Europie stało się o wiele prostsze, a przez to popularniejsze z chwilą, gdy Polska weszła do Unii Europejskiej. To sprawiło, że przekraczanie granicy jest możliwe wyłącznie za okazaniem dowodu osobistego. Poza tym podróżowanie samochodem jest zdecydowanie najwygodniejsze.samochodem po europie Jadąc własnym transportem, nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni – możemy zabrać tyle bagażu, ile potrzebujemy, wyjechać o godzinie, która nam pasuje, a także zaplanować dowolną trasę czy ilość postojów. Dlatego też zwiedzanie Europy i jej najpiękniejszych miejsc najlepiej oprzeć na jeździe samochodem. Jak się przygotować do takiej wyprawy?

Dobrze się przygotuj

Chcąc zrobić kilkanaście tysięcy kilometrów samochodem, musimy mieć pewność, że jest on całkowicie sprawny technicznie. Oczywiście, na drodze zawsze mogą zdarzyć się jakieś nieprzewidziane okoliczności, choćby złapanie gumy, niemniej nierozsądne byłoby ruszanie w trasę samochodem, który wyraźnie szwankuje. Szczególnie zwróćmy uwagę na stan opon, zawieszenia, układu kierowniczego i hamulców. Pamiętajmy, że w oponach dopuszczalna grubość bieżnika wynosi 1,6 mm. Zużyte opony znacznie tracą przyczepność i mogą się nie sprawdzić chociażby na mokrej powierzchni.samochodem po europie Drugą istotną kwestią jest sprawdzenie wyposażenia samochodu wymaganego przez prawo poszczególnych krajów europejskich. Polskie prawo wymaga od kierowcy posiadania jedynie apteczki, trójkąta ostrzegawczego i gaśnicy. Ale w innych krajach prawa te są znacznie ostrzejsze. W większości wymagana jest także odblaskowa kamizelka, zapasowy komplet bezpieczników, żarówek, linę holowniczą czy podnośnik. Warto mieć ze sobą te rzeczy, nawet jeśli nie są wymagane, gdyż znacznie ułatwią nam ewentualną naprawę samochodu poza granicami kraju.

Leave a Reply