Rośliny balkonowe najmodniejsze w tym sezonie

Mieszkając w mieszkaniu w bloku na piętrze, na ogół posiadamy też niewielki balkon. Choć to nie to samo, co własny ogród czy przestronny taras przed domem, można go zaaranżować w taki sposób, by móc z przyjemnością napić się na nim porannej kawy czy zrelaksować się przy książce i lampce wina. Ważnym elementem dekoracyjnym są rośliny balkonowe. Jakie są najmodniejsze w tym sezonie?

Rośliny balkonowe – trendy 2018

Niekwestionowanymi królowymi, jeśli chodzi o rośliny balkonowe, są pelargonie. Te piękne, ozdobne kwiaty przy niewielkim nakładzie sił i środków mogą upiększać nasze balkony od wczesnej wiosny do pierwszych przymrozków. Nie są zbyt wymagające, dlatego z ich uprawą spokojnie dadzą sobie radę nawet osoby niedoświadczone w temacie. Wyróżniamy pelargonie rabatowe, bluszczolistne oraz wielokwiatowe.rośliny balkonowe

Kolejne kwiaty, które będą mile widziane na balkonach w tym sezonie, są surfinie, inaczej nazywane także petuniami. Można je sadzić w skrzynkach balkonowych, dużych donicach stojących lub zwisających. Surfinie występują w wielu odmianach czarujących nas różnorodnymi kolorami kwiatów, które mogą być białe, kremowe, żółte, fioletowe, czerwone, zarówno jednobarwne, jak i wielobarwne. Surfinia w naszym klimacie jest rośliną jednoroczną, a na balkon najlepiej wystawić ją w połowie maja.

rośliny balkonowe

Mniejszą odmianą surfinii jest Calibrachoa. Ta roślina również stała się hitem tego roku, jeśli chodzi o dekorację balkonu. Z wyglądu przypomina miniaturową surfinię kaskadową, a obecnie na rynku można spotkać aż 11 jej odmian.

rośliny balkonowe

Rośliny balkonowe to świetny sposób na ozdobienie go i nadanie mu wyjątkowego klimatu. Oto kilka pomysłów na letnią aranżację balkonu:

rośliny balkonowe

rośliny balkonowe

rośliny balkonowe

rośliny balkonowe

Leave a Reply