Prosty telewizor dla seniora – jak go wybrać?

Dla osoby w podeszłym wieku pozostaje niewiele możliwości rozrywki, za to bardzo wiele wolnego czasu. Z badań wynika, że polski senior spędza przed telewizorem nawet 6,5 godzin dziennie – widać więc, że to główna forma rozrywki dla osób starszych. Jednocześnie trzeba też pamiętać, że takie osoby zwykle niezbyt dobrze radzą sobie z elektroniką i nowościami w tym zakresie. Jaki więc telewizor dla seniora byłby najlepszy?

Telewizor dla seniora – jaki powinien mieć ekran?

Pierwsza kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając telewizor dla seniora, to wielkość ekranu. Przede wszystkim powinien on być dostosowany do wielkości pomieszczenia, w jakim ma się znaleźć. Jeżeli nasz senior posiada niewielkie mieszkanie, lepiej wybrać telewizor z mniejszym ekranem.

telewizor dla seniora

Telewizor dla osoby starszej powinien mieć odpowiednią wielkość, a także wysoką jakość obrazu i dźwięku.

Gdyby ekran był zbyt duży, patrzenie na niego z małej odległości mogłoby być niekomfortowe, a nawet powodować bóle głowy. Najrozsądniejszym wyborem będzie więc telewizor o przekątnej 40 – 42 cale przy średniej wielkości pomieszczeniu, i 32 cale w wypadku małego pokoju. Kolejna rzecz to jakość obrazu. Trzeba pamiętać, że starsze osoby często mają słabszy wzrok, dlatego też najlepiej wybrać ekran o najwyższej rozdzielczości, najlepiej Full HD.

Inne ważne cechy telewizorów dla osób starszych

Ekran to sprawa najważniejsza. Ale nie tylko. Dobrze, by telewizor dla seniora miał też wysoką jakość dźwięku. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Osoby starsze bardzo często niedosłyszą, przez co ustawiają telewizor „na cały regulator”. Dobra jakość dźwięku i mocno głośniki to coś, co im się przyda podczas oglądania telewizji.

telewizor dla seniora

Telewizor dla seniora powinien być prosty w obsłudze.

Warto też zwrócić uwagę na to, by telewizor dla seniora był prosty w obsłudze. Dziś w sprzedaży istnieją bardzo nowoczesne telewizory, z dostępem do Internetu, zaawansowanym systemem operacyjnym i wieloma innymi funkcjami, o których obsłudze seniorzy zazwyczaj nie mają pojęcia. Lepiej więc zdecydować się na jeden z prostszych modeli, z jednym pilotem. Wtedy z pewnością senior bez problemu go obsłuży.

Leave a Reply