Polisa na życie – kiedy i dlaczego warto ją wykupić?

Nasze życie jest tak nieprzewidywalne, że w jednej chwili może się diametralnie zmienić. Jedna zła decyzja, jeden wypadek, jedna choroba… To więc zupełnie naturalne, że mając rodzinę i dzieci, chcemy o nie zadbać i zabezpieczyć je finansowo na wypadek właśnie takich losowych zdarzeń. Jedną z najpopularniejszych form ochrony finansowej jest polisa na życie. Co warto o niej wiedzieć? Kiedy się na nią zdecydować?

Polisa na życie – jak dobrać odpowiednią?

Na rynku można spotkać wiele różnych form ubezpieczenia na życie. Ta różnorodność sprawia, że możemy dopasować ją do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Jednocześnie nieprzemyślana decyzja może skutkować nawet trudnościami finansowymi, dlatego zawsze trzeba dobrze przeanalizować temat. Od czego zacząć? Najlepiej od rozpatrzenia, jak wyglądają nasze domowe finanse i jakie są aktualne potrzeby naszej rodziny. W zależności od tego możemy zdecydować się na polisę ochronną lub też inwestycyjno-oszczędnościową. Zawsze zależy nam na zabezpieczeniu bliskich na wypadek nagłej śmierci czy trwałego kalectwa głównego żywiciela rodziny, ale jeżeli na przykład mamy dzieci w wieku szkolnym, możemy zadecydować, że dodatkowo co miesiąc chcemy odkładać pewną sumę pieniędzy na rzecz ich dalszego wykształcenia, zakupu mieszkania czy też po prostu ułatwienia im życiowego startu.polisa na życie

Jeżeli już zdecydujemy, jaka polisa na życie nas interesuje, musimy ustalić wysokość składek. Jak to zrobić? Nasze wyliczenia muszą opierać się nie tylko na tym, ile jesteśmy w stanie co miesiąc odłożyć, ale czy uzyskana w ten sposób kwota w razie naszej niemożności do zarabiania pokryje podstawowe potrzeby rodziny przez dłuższy czas, na przykład 2 czy 3 lata.

Skorzystaj z dodatkowych świadczeń

Agencje ubezpieczeniowe coraz częściej odchodzą od sztywnych, gotowych polis ubezpieczeniowych, dając swoim Klientom możliwość jej samodzielnego skonstruowania poprzez dopasowanie poszczególnych świadczeń. Warto skorzystać z takiej możliwości. Dzięki temu pozbędziemy się świadczeń, które są nam zbędne na rzecz tych pasujących do naszej sytuacji. Jeżeli nie do końca znamy się na tych kwestiach, mądrze jest skorzystać z pomocy kogoś kompetentnego.polisa na życie Nie bójmy się też zadawać pytań, nawet banalnych – w końcu chodzi tu o naszą przyszłość. Dobrze dobrana polisa na życie będzie kotwicą w czasie życiowych sztormów.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.