Podejrzane zabiegi estetyczne

mezoterapia igłowaDziwię się wielu kobietom, iż tak łatwo dają się nabrać na sztuczki oszustów oferujących tanie zabiegi poprawiające wygląd zewnętrzny. Wspominam o tym dlatego, iż znowu natknąłem się na artykuł w sieci przestrzegający przed tanimi operacjami plastycznymi i zabiegami w co najmniej podejrzanych gabinetach urody.

Wady kobiecego ciała?

Ileż to razy byłem świadkiem, jak przedstawicielki płci pięknej narzekały na swój wygląd! Cellulit, rozstępy i lipoliza (nieestetyczne miejsca na ciele z większą ilością tłuszczyku) to największe zmory, jakie spędzają sen z powiek. Część pań postanawia walczyć z nimi w naturalny sposób poprzez stosowanie różnorodnej maści kosmetyków i preparatów leczniczych oraz przy pomocy ćwiczeń fizycznych. Jest to oczywiście godne pochwały, jednak nie sprawdzi się w przypadku każdej kobiety. cellulitNiektóre z nich wymagają interwencji kosmetyczki lub specjalistów medycyny estetycznej (na przykład po utracie dużej ilości wagi lub bardzo męczącej organizm ciąży). W takim przypadku bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednio przeszkolona osobę, która dokładnie wie, jak profesjonalnie przeprowadzić dany zabieg i jest w stanie to odpowiednio zaświadczyć (na przykład może przedstawić zaświadczenie, iż odbyła fachowy kurs). Oczywiście wiąże się z tym ważna kwestia finansowa, dla przykładu: kosmetolog, która odbyła profesjonalne szkolenie mezoterapii igłowej i wie, jak wykonać konkretny zabieg przy pomocy igły i strzykawki redukcji cellulitu, nie może oferować swoich usług po niskich cenach. Za jakość i precyzję trzeba płacić, o czym zdaje się nie pamiętać wiele pań. nadwagaDecydują się na podejrzane operacje plastyczne lub zabiegi, które zamiast poprawić wygląd ich ciała, znacząco je oszpecają. Z pewnością nieraz natknęliście się na przykłady źle przeprowadzonych zabiegów (nie będę ich przedstawiać, by oszczędzić Wam przykrych widoków). I jeszcze jedna, ważna rada ode mnie jako mężczyzny obiektywnie patrzącego na piękno kobiecego ciała: drogie Panie, wszyscy mamy świadomość, że kobiety z okładek czasopism to w 80% dobra praca grafika i 20% piękna naturalnego ciała. Nam cellulit lub rozstępy, jeśli nie są zbytnio widoczne, w ogóle nie przeszkadzają, by Was bezwarunkowo kochać. Pamiętajcie o tym!

Zabieg medycyny estetycznej

Jeśli decydujesz się na tego typu zabieg, to mieć na uwadze, aby:

– osoba wykonująca daną czynność miała ku temu odpowiednie kwalifikacje (dyplomy, kursy oraz szkolenia);

– prowadziła legalna działalność usługową;

– ma odpowiednie narzędzia i wyposażenie gabinetu;

– potrafi w szczegółowy sposób przedstawić kolejne etapy zabiegu oraz wyjaśnia dokładnie, jakich preparatów oraz leków będzie używać.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.