Płytki imitujące drewno i ich największe zalety

Drewno to ponadczasowy materiał wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Drewniana podłoga jest niezwykle piękna i elegancka, ale bywa niepraktyczna ze względu na swoją delikatność i brak odporności na wodę oraz wilgoć. Poza tym niepielęgnowana z czasem traci swój urok. Czy istnieje jakiś kompromis w tej kwestii? Tak, możemy wybrać płytki imitujące drewno! Poznaj ich właściwości i zalety.

Płytki imitujące drewno – przewaga nad drewnianą podłogą

Płytki imitujące drewno pod wieloma względami przewyższają drewnianą podłogę. W grę wchodzi przede wszystkim praktyczność. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, podłoga drewniana wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych, by nie straciła swojego atrakcyjnego wyglądu. Zaliczamy do nich chociażby kosztowne cyklinowanie, systematyczne konserwowanie i lakierowanie. Tymczasem płytki drewnopodobne doskonale imitują kolor i fakturę drewna, często w taki sposób, że na pierwszy rzut oka trudno dostrzec różnicę.

płytki imitujące drewno

Jednocześnie są o wiele bardziej uniwersalne, gdyż łatwo się o nie dba, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i świetnie sprawdzą się także w kuchni i łazience, gdzie drewno może być narażone na uszkodzenia i wypaczenie z powodu wilgoci i pary wodnej. Jeżeli więc marzy nam się drewniana podłoga w łazience, możemy z powodzeniem wykonać ją z płytek ceramicznych imitujących drewno. Nie bez znaczenia jest też niższy koszt płytek, w porównaniu z oryginalną, drewnianą podłogą lub panelami.

Zalety płytek imitujących drewno

Płytki drewnopodobne mają wiele zalet, nie tylko wizualnych. Przede wszystkim są o wiele odporniejsze na uszkodzenia niż podłoga drewniana. Ponieważ nie szkodzi im woda ani inne warunki atmosferyczne, można je położyć nie tylko w domu, w łazience, ale także na balkonie czy na tarasie. Płytki imitujące drewno sprawdzą się nawet w pomieszczeniach, w których zależy nam na przytulnej atmosferze, czyli w salonie lub sypialni.

płytki imitujące drewno

płytki imitujące drewno

Na ogół płytki tworzą raczej surowy klimat, ale te imitujące drewnianą podłogę dają odwrotny efekt. A przy tym są odporne na plamy, łatwo się je czyści, a nawet po wielu latach użytkowania wyglądają nienagannie.

Leave a Reply