Niezbędne meble medyczne dla szpitali i placówek medycznych

Szpitale i placówki medyczne powinny być wyposażone w najlepszej jakości sprzęt. Nie tylko sprzęt medyczny, ratujący życie, ale także wyposażenie gabinetu lekarskiego oraz wszystkich innych przestrzeni w szpitalach i placówkach medycznych musi być na najwyższym poziomie. Meble medyczne powinna cechować ergonomia, bezpieczeństwo oraz wytrzymałość. Gabinety lekarskie i zabiegowe, pracownie naukowo-badawcze, laboratoria, przychodnie medyczne, apteki oraz inne pomieszczenia w placówkach medycznych wyposaża się w meble medyczne, które najdoskonalej będą spełniały swoje funkcje. Metalowe meble medyczne gwarantują najwyższą jakość wykonania, wygodę oraz porządek w miejscu pracy. Producent, który wytwarza profesjonalne wyposażenie dla szpitali i placówek lekarskich powinien odpowiadać na potrzeby klienta. Dlatego też ważne jest, żeby poza dostępnym asortymentem umożliwiał również wykonywanie nietypowych mebli medycznych na potrzeby danej placówki medycznej. Taką opcją może pochwalić się firma Techmark. Firma ta oferuje wszystkie poniżej opisane metalowe meble medyczne również w konfiguracjach zgodnych z wymogami klienta.

 

Wyposażenie gabinetu medycznego – biura i kontenerki

Podstawowym meblem każdego gabinetu lekarskiego, czy recepcji jest funkcjonalne biurko z wygodnymi szufladami, zamykanymi na klucz. Biurko takie powinno być trwałe, estetyczne, pozwalające na łatwe utrzymanie go w czystości.
Meble medyczneBiurka firmy Techmark cechuje prostota, przy jednoczesnym zachowaniu najważniejszych walorów użytkowych tego mebla. Biurka mogą być doposażone w szuflady oferowane w dwóch wysokościach, montowane po jednej lub po dwóch stronach biurka. Standardowo szuflady zamykane są zamkiem centralnym, mocowane są na stabilnych prowadnicach teleskopowych z mechanizmem zabezpieczającym przed wysuwaniem kilku szuflad jednocześnie.Takie rozwiązanie sprawia, iż szuflady te są nie tylko bardzo pakowne, ale też gwarantują bezawaryjne działanie nawet przy ich dużym obciążeniu, bez ryzyka przechylenia mebla.  Obszar roboczy biurka można dodatkowo powiększyć nadstawką, do biurek można też zamontować ozdobne blendy.

Do przechowywania drobnych akcesoriów w gabinecie wykorzystywane są również kontenerki z szufladami. Firma Techmark oferuje kontenerki wolnostojące na nóżkach lub kołach, co umożliwia swobodne przemieszczanie ich z całą zawartością.

 

Szafy lekarskie

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia gabinetu medycznego jest szafa lekarska. Ergonomiczna szafa lekarska pomaga prawidło zorganizować stanowisko pracy,służy do bezpiecznego przechowywania leków oraz drobnego sprzętu i innego ekwipunku medycznego. Firma Techmark oferuje kilka modeli takich szaf w opcji jedno lub dwudrzwiowych.

Wykonane są one z trwałego metalu, przeszklenie w drzwiach wykonane jest z szyby bezpiecznej klejonej, zaś półki z szyby bezpiecznej hartowanej, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania mebla. Przeszklenie w drzwiach oraz ścianach bocznych pozwala na stały podgląd eksponowanych rzeczy, zaś stosowane zamki zabezpieczają przed dostępem do zawartości szafy nieupoważnionych osób.

Meble medyczne

 

Szafy do przechowywania dokumentacji

Niezwykle ważnym elementem usług medycznych jest tworzenie dokumentacji medycznej oraz jej przechowywanie. Dokumenty te zawierają poufne dane i powinny być odpowiednio przechowywane i zabezpieczone. W tym celu wykorzystuje się metalowe szafy kartotekowe oraz szafy aktowe.
Meble medyczneSzafy kartotekowe nie tylko zapewniają bezpieczne składowanie, i chronią przed zniszczeniem, ale też ułatwiają wygodne segmentowanie dokumentacji. Szybki i łatwy dostęp do dokumentacji znacznie poprawia wydajność pracy. Szeroka oferta szaf kartotekowych Techmarku dostosowanych do przechowywania różnorodnych formatów dokumentów umożliwia składowanie wszelkich znormalizowanych formatów dokumentów medycznych, tj. kartotek dokumentów umieszczanych w teczkach zawieszkowych, czy segregatorach oraz kart osobowych. Szafy metalowe kartotekowe dostępne są w wariancie wysokim i niskim.

Stosowane w kartotekach Techmarku prowadnice szuflad gwarantują płynne działanie, posiadają one również mechanizm zabezpieczający otwieranie kilku szuflad jednocześnie, co chroni mebel przed przeciążeniem i przechyleniem pod wpływem ciężaru. Wygodnym elementem w szafach kartotekowych jest stosowanie przegród ułatwiających porządkowanie dokumentów. Szuflady w szafach kartotekowych zamykane są zamkiem centralnym, dzięki czemu cała znajdująca się w nich dokumentacja jest zabezpieczona. Szafy aktowe służą głównie do przechowywania dokumentów w segregatorach, ale także różnorodnego wyposażenia gabinetów i placówek medycznych.

W stałej ofercie firma Techmark posiada kilka modeli medycznych szaf aktowych, pozwalających na dowolną konfigurację ich przestrzeni użytkowej w półki, przegrody, skarbczyki, a nawet drążki do zawieszania ubrań. Standardowo szafy te wyposażone są w zamek kluczowy, ale nowością w ofercie tej firmy są szafy aktowe z technologią RFID, z zaawansowanym systemem udzielania dostępu do nich wyłącznie osobom upoważnionym, posiadającym specjalne, zakodowane karty. Ta nowa technologia szaf w najwyższym stopniu zapewnia bezpieczeństwo pozostawionych w nich przedmiotów, dlatego dedykowana jest głównie do gabinetów, w których przechowywane są szczególnie wartościowe rzeczy i ważne dane.

Meble medyczne
Uzupełnieniem oferty Techmarku na meble medyczne są pojedyncze szafki stojące oraz zawieszane na ścianę. Służą one głównie do przechowywania leków oraz drobnego sprzętu medycznego. Szafki wiszące, mocowane do ściany za pomocą kątowników posiadają pojedyncze metalowe drzwiczki z zatrzaskiem magnetycznym lub drzwiczki z bezpiecznej szyby hartowanej, umożliwiające łatwą ekspozycję zawartości. Szafki stojące posiadają metalowe drzwiczki skrzydłowe, wygodny system zamków oraz laminowany blat. Mogą być również wyposażone w półki i inne elementy.

Meble medyczne

Dużą zaletą metalowych mebli medycznych jest również możliwość wykonania tych mebli w dowolnym kolorze z palety RAL, co pozwala na kompleksowe i spójne wyposażenie stanowiska pracy w funkcjonalne i estetyczne meble. Taką możliwość dają meble firmy Techmark.

Leave a Reply