Konto młodzieżowe w Alior Banku – czy warto?

Właściwe zarządzanie pieniędzmi to niełatwa sztuka, z którą nie radzą sobie nawet niektórzy dorośli. Może wynikać to z faktu, iż za młodu nie zostali do tego przygotowani. Jak więc uniknąć tego błędu, wychowując swoje dzieci? Obecnie istnieje wiele możliwości, by uczyć swoje pociechy gospodarowania pieniędzmi i oszczędzania. W najmłodszych latach można połączyć naukę z zabawą, z czasem pokazując dziecku, jak dysponować pieniędzmi w realnym życiu. Jednym z narzędzi bardzo pomagających uporać się z tym zadaniem jest konto młodzieżowe w Alior Banku. Na jakiej zasadzie ono działa? I jakie niesie za sobą korzyści założenie go swojemu dorastającemu dziecku?

Konto młodzieżowe w Alior Banku – czyli jakie?

Alior Bank po fuzji z bankiem BPH stworzyło instrument finansowy, jakim jest internetowe konto młodzieżowe Alior BPH. Jest ono dostępne dla młodzieży od 13. roku życia w przypadku założenia go w oddziale banku, możliwość założenia konta online mają wyłącznie osoby, które ukończyły już 18 lat. Otwarcie konta, jak i prowadzenie go jest bezpłatne. Jedyna opłata w miesiącu to opłata za kartę debetową i wynosi 6 złotych, jeżeli nie zapłacimy nią w ciągu miesiąca minimum 300 złotych. Jeśli to zrobimy, opłata nie obowiązuje.

Alior

Ponadto płatna jest wyplata z bankomatów, opłata wynosi 5 złotych, ale wypłata BLIK-iem jest darmowa. Poza BLIK, młodzieżowe konto Alior Banku jest połączone także z Google Pay oraz Apple Pay. To tyle od strony technicznej. Co w praktyce daje posiadanie konta młodzieżowego?

Zalety posiadania konta młodzieżowego

Nastolatek, który posiada już własne konto, ma możliwość obeznać się z instrumentami finansowymi, z którymi na co dzień będzie miał do czynienia w życiu dorosłym. Za pomocą konta może wykonywać przelewy, wypłacać gotówkę z bankomatu, płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych, jak i robić zakupy online. W ten sposób zyskuje więcej odpowiedzialności za własne wydatki, których sam musi dopilnować, a to najlepsza forma nauki gospodarowania pieniędzmi.

Alior

W ten sposób młody człowiek może sam zadbać, by na przykład opłacić rachunek za telefon czy Internet, albo oszczędzać kieszonkowe na wybrany cel. Posiadanie konta młodzieżowego w Alior Banku jest też znacznie bezpieczniejszą formą przechowywania gotówki dla młodej osoby. Mając przy sobie większą sumę pieniędzy na przykład w szkole, nastolatek jest narażony na kradzież. Pieniądze na koncie są znacznie bezpieczniejsze, zaś karta debetowa nie stanowi dla złodzieja takiej gratki, co gotówka, gdyż jest zabezpieczona hasłem, bez którego podania nie da się z konta wypłacić żadnej sumy. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące konta młodzieżowego lub innych usług Alior Banku, zachęcam do skorzystania z Centrum Kontaktu dostępnego TUTAJ.

Leave a Reply