Konkursy fotograficzne – szansa dla początkującego fotografa

Bycie fotografem to wspaniały, inspirujący zawód, ale z dużą konkurencją. Aby się wybić nie wystarczy tylko lubić robić zdjęcia. Potrzebna jest duża wiedza, a także znajomość tajników fotografii, zarówno od strony technicznej, jak i artystycznej. Co może pomóc młodemu fotografowi pokazać swój talent i zweryfikować swoje umiejętności? Jednym ze sposobów są konkursy fotograficzne.

Konkursy fotograficzne – dla kogo są przeznaczone?

Konkursy fotograficzne skierowane są zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Istnieją naprawdę prestiżowe, światowe konkursy, których wygranie otwiera drogę do prawdziwej kariery. Ale istnieją też konkursy lokalne, na przykład te organizowane przez Szeroki Kadr, gdzie wykazać mogą się początkujący w tym fachu, którzy chcą się sprawdzić i przy okazji pokazać swoje prace szerszemu gronu odbiorców. Zatem śmiało można powiedzieć, że konkursy fotograficzne są dla każdego! Zazwyczaj tego typu konkursy są tematyczne, co oznacza, że można sprawdzić swoje siły w różnych technikach robienia zdjęć.

konkursy fotograficzne

Przykładowo: Szeroki Kadr organizuje konkursy z zakresu fotografii portretowej, przestrzennej czy reklamowej, a także o bardzo różnorodnej tematyce. Taki wybór tematów sprawia, że każdy pasjonat fotografii znajdzie dziedzinę, w której może się wykazać.

Jak wziąć udział w konkursie fotograficznym?

Aby wziąć udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Szeroki Kadr, należy zarejestrować się na stronie internetowej oraz nadesłać swoją pracę dostosowaną do tematu i w terminie podanym przez organizatora. Spośród nadesłanych zdjęć wybierane są trzy najlepsze prace, które pojawiają się na stronie wraz z krótkim opisem i oczywiście nazwiskiem autora.

konkursy fotograficzne

Jeśli chodzi o nagrody, są one naprawdę ciekawe. Należą do nich między innymi: kod rabatowy w wysokości 600 złotych na dowolną pozycję z oferty Akademii Nikona, zaproszenie do udziału w przeglądzie portfolio, dyplom i koszulkę Szerokiego Kadru i inne, drobne gadżety. Jak widać, zdobycie pierwszego miejsca otwiera duże możliwości przed początkującym fotografem. Aby dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: https://www.szerokikadr.pl/konkurs.

Leave a Reply