Kalkulator emerytalny – jak i po co z niego korzystać?

Emerytura to temat, który może wzbudzać wiele emocji. Sporo osób czuje się w tym temacie niepewnie, ponieważ nie do końca wiedzą, co może wpłynąć na wysokość ich emerytury oraz jak obliczyć, ile ona wyniesie. Na szczęście istnieje narzędzie, które bardzo to ułatwia – kalkulator emerytalny. Jak z niego korzystać? Kiedy warto go użyć?

Kalkulator emerytalny – co to takiego?

Kalkulator emerytalny to proste, bezpłatne narzędzie dostępne on-line, które umożliwia obliczenie wysokości prognozowanej emerytury na podstawie wysokości płaconych składek, jak i przepracowanych lat. Istnieją też kalkulatory obliczające kwotę netto z brutto, co stanowi informację, jaka kwota z emerytury rzeczywiście trafi do naszego portfela. Oczywiście wspomniane wyżej obliczenia można wykonać samodzielnie, jest to jednak dość skomplikowane i wymaga posiadania wiedzy na temat aktualnych stawek podatkowych itd. kalkulator emerytalnyTymczasem kalkulator emerytalny sam to wszystko wyliczy na podstawie podanych przez nas danych i co ważne, nie ma mowy o pomyłce. Jeżeli zdecydowaliśmy się odkładać co miesiąc jakąś kwotę na tak zwaną prywatną lub dodatkową emeryturę, również możemy wyliczyć, jaka kwota zostanie nam przyznana, za pomocą kalkulatora emerytalnego. Jeżeli chciałbyś z niego skorzystać, zajrzyj TUTAJ.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora emerytalnego?

Każdy, kto zbliża się do przejścia na emeryturę, bez wątpienia pragnie wiedzieć, ile ona wyniesie. Wiele osób ma dość niejasną sytuację, jeśli chodzi o ilość przepracowanych lat, gdy na przykład w grę wchodzi przejście na urlop macierzyński bądź wychowawczy, albo długotrwała choroba. Dzięki kalkulatorowi emerytalnemu mogą sprawdzić, jak ich sytuacja wygląda w świetle aktualnych przepisów i jakiej emerytury mogą się spodziewać.

kalkulator emerytalny

Wgląd w te kwoty daje też możliwość wcześniejszego ustalenia, ile powinny wynosić co miesięczne składki na prywatną emeryturę, by uzyskana końcowo kwota była dla nas satysfakcjonująca i zapewniła godziwe warunki na ostatnie lata życia.

Leave a Reply