Bezpieczna jazda motocyklem w deszczu

Motocykl to jeden z powszechnie używanych środków transportu. Aby jednak bezpiecznie się nim poruszać, trzeba znać techniki jazdy dostosowane do rodzaju nawierzchni i warunków atmosferycznych. Jednym z wyzwań może być jazda motocyklem w deszczu. O czym wtedy należy szczególnie pamiętać?

Jazda motocyklem w deszczu – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jazda motocyklem w deszczu to wyzwanie nie tylko dla początkujących motocyklistów, ale również tych wytrawnych, którzy mają za sobą lata jazdy i dobrze sobie radzą. Dlatego dla własnego i innych dobra lepiej schować do kieszeni zbytnią pewność siebie, gdy na drodze jest mokro i ślisko. Kluczową sprawą, by nie stracić przyczepności na drodze jest płynność oraz szybkość jazdy.jazda motocyklem w deszczu Niestety, wszystkie manewry należy wykonywać bardzo powoli i ostrożnie. Ponieważ na mokrej nawierzchni droga hamowania jest dłuższa, musimy unikać szybkiej jazdy i gwałtownego hamowania. Trzeba też zachowywać odpowiednią odległość od pojazdów jadących przed nami. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze w czasie deszczu, przed wyjazdem sprawdźmy stan tarcz i klocków hamulcowych.

Zadbaj o widoczność i komfort jazdy

Oprócz niesprzyjających warunków na drodze, jazda motocyklem w deszczu niesie za sobą też inne niedogodności wpływające na pogorszenie widoczności oraz ogólnego komfortu w czasie jazdy. Na przykład bardzo często dochodzi do zaparowania wizjera kasku, co bardzo ogranicza widoczność. Warto wyposażyć się w specjalną nakładkę, która chroni wizjer przed parowaniem i zapewnia nam komfortowe oraz bezpieczne warunki do jazdy. Dobrze też mieć wodoodporny kombinezon, który ochroni całe nasze ciało przed deszczem, zapewni nam suchość i odpowiednią temperaturę ciała.jazda motocyklem w deszczu

Tych kilka prostych zabiegów i duża doza ostrożności pozwoli nam bezpiecznie jeździć motocyklem także w deszczu.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.