Grill gazowy – wady i zalety

Każdy, kto posiada ogród czy działkę, chce latem móc spędzać w nich swój wolny czas. Nieodłącznym elementem takiego relaksu w gronie znajomych jest grillowanie. Nic zatem dziwnego, że jednym z podstawowych elementów wyposażenia ogrodu bądź działki jest grill. Istnieje wiele rodzajów grillów. Dziś przyjrzyjmy się, jakie zalety i wady posiada grill gazowy.

Grill gazowy i jego zalety

Czym w ogóle charakteryzuje się grill gazowy? Jak sama nazwa wskazuje, jego źródłem zasilania jest gaz. Może on pochodzić z butli gazowej, którą należy regularnie wymieniać lub uzupełniać, bądź z podłączenia do instalacji gazowej. Jakie zalety ma taki grill? Jeśli chodzi o komfort użytkowania, trzeba przyznać, że grill gazowy bardzo szybko się nagrzewa, a uzyskanie odpowiedniej temperatury nie wymaga długiego oczekiwania i przygotowywania, jak to jest w przypadku tradycyjnych grillów na opał. Wystarczy po prostu przekręcić odpowiednie pokrętło i włączyć zapalarkę. Kontrola temperatury sprawia, że przyrządzane potrawy szybko są gotowe do spożycia, nie grozi im też przypalenie bądź niedopieczenie. Warto też dodać, że podczas eksploatacji zużywa się mało gazu, dzięki czemu koszty jego użytkowania są stosunkowo niskie.

grill gazowy

Przenośny grill gazowy.

grill gazowy

Duży gazowy grill na cztery palniki.

Jeśli chodzi o dostępność grillów na gaz, na rynku znajdziemy zarówno niewielkie modele ogrodowe dla małych rodzin, jak i duże, profesjonalne sprzęty gastronomiczne, wyposażone w kilka palników i wiele dodatkowych funkcji, które z powodzeniem sprawdzą się na większych imprezach czy w lokalach gastronomicznych.

Grill gazowy i jego wady

W porównaniu z grillem elektrycznym czy tradycyjnym węglowym, grill gazowy jest dość drogim sprzętem. Dla wielu dość dużą wadą jest to, że grill na gaz pozbawia całego uroku grillowania, a więc rozpalania ognia i późniejszego pieczenia nad nim kiełbasek czy mięsa.grill gazowy Choć przygotowane na grillu gazowym potrawy są zdrowsze i mniej tłuste, nie posiadają charakterystycznego dla dań z grilla zapachu i smaku.

Leave a Reply