Co zrobić, by nie przytyć w zimie?

Jeżeli pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, a zimą i wczesną wiosną zazwyczaj tak właśnie jest, istnieje niebezpieczeństwo, że przybędzie nam kilka kilogramów. Oczywiście nie zawsze, ale kiepska pogoda i mniej ruchu sprawia, że o wiele łatwiej się „zapomnieć”. Co zrobić, żeby nie przytyć w zimie i na lato dalej cieszyć się świetną figurą?

Mniej ruchu i ogólne zniechęcenie to coś, co często nas dotyka zimą. Mniejsza ilość promieni słonecznych oraz zimno sprawia, że nie ma się ochoty na praktyczne żadne aktywności fizyczne. O wiele łatwiej zostać w domu i obejrzeć film lub przeczytać książkę. I nie ma w tym oczywiście nic złego, ale pod warunkiem, że w tym czasie nie będzie się niczego podjadać. Bo to łatwo może doprowadzić do tego, że w naszym ciele przybędzie kilka dodatkowych kilogramów.

Jak nie przytyć w zimie?

Co więc zrobić, żeby nie przytyć w zimie? Odpowiedź jest prosta – postarać się nie rezygnować z aktywności fizycznej. Oczywiście trudno mówić o długich spacerach w sytuacji, kiedy pada deszcz lub śnieg. Jednak zawsze można zapisać się na siłownię. Nie trzeba tam spędzać wielu godzin tygodniowo czy rozpoczynać wyczerpujących treningów. Czasem wystarczy prosty rowerek czy nawet bieżnia. Zawsze też można skorzystać z porad znajdujących się tam trenerów. Ci chętnie doradzają wiec w razie jakichkolwiek wątpliwości należy udać się do nich po poradę.

Jeżeli siłowania nie jest dla nas, warto rozważyć np. basen czy kursy tańca. Jakakolwiek aktywność fizyczna poza domem sprawi, że nabierzemy dodatkowej energii, a jednocześnie nasze ciało nie będzie się zmieniało w zimie. No chyba, że na lepsze. Może zdarzyć się też tak, że żadna aktywność fizyczna nie wchodzi w rachubę. Wtedy należy bardziej uważać na to, co się je. Zimą o wiele chętniej sięga się po tłuste potrawy. Warto więc sprawdzić naszą dietę pod tym względem i wprowadzić do niej pewne urozmaicenia.

gorąca kawa

Co z przekąskami?

Siedzenie w domu i oglądanie seriali czy czytanie książki może sprowadzać się do tego, że chętniej sięga się po przekąski. Czekolada czy chipsy są oczywiście smaczne, ale ich nadmierna ilość wpływa na naszą wagę. Zamiast nich warto „zaprzyjaźnić” się z warzywami. Marchewka odpowiednio pokrojona może zastąpić chipsy. Podobnie jak jabłko, które po pocięciu na małe fragmenty i osuszeniu, doskonale się sprawdzi jako zdrowa przekąska. Warto także wietrzyć mieszkanie, by nie wprowadzać naszego organizmu w tryb „uśpienia”. Im więcej energii mamy, tym mniejsza szansa na to, że uda nam się nie przytyć w zimie.

Leave a Reply