Auto Detailing – dla pasjonatów wyjątkowych samochodów

Dla wielu kierowców samochód to prawdziwe „oczko w głowie”. Chcąc zadbać o niego jak najlepiej, decydują się na Auto Detailing. Usługa ta, szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych, przybyła także do naszego kraju. Na czym polega? Dlaczego warto z niej skorzystać?

Auto Detailing – czym jest?

Auto Detailing to proces kompleksowego czyszczenia, konserwacji oraz renowacji pojazdu i jego elementów, zewnętrznych i wewnętrznych, w celu podniesienia jego walorów użytkowych i estetycznych oraz przedłużenia jego sprawności. Istnieje detailing wnętrza oraz zewnętrzny. Na czym polega każdy z nich?

auto detailing

Auto Detailing zewnętrzny obejmuje konserwację i regenerację lakieru, szyb, kół i elementów chromowanych. Jeżeli chodzi o regenerację lakieru, dzielimy go na trzy etapy:

1. Oczyszczanie karoserii – usuwamy obce cząsteczki z powierzchni zewnętrznej środkami chemicznymi, wodą i glinką samochodową.
2. Polerowanie powłoki lakierniczej – wykonywane ręcznie lub maszynowo, przy użyciu maszyny polerskiej, past polerskich i padów. Dzięki temu pozbywamy się z lakieru rys, utlenień i wżerów pochodzenia organicznego oraz innych uszkodzeń lakieru.
3. Konserwacja – położenie ochronnej warstwy wosku (mleczko lub pasta), który skutecznie zabezpiecza karoserię przed wpływem warunków atmosferycznych oraz różnych zanieczyszczeń.

auto detailing

Detailing wnętrza obejmuje czyszczenie, regenerację i konserwację przestrzeni dla pasażerów i kierowcy oraz bagażnika. To czyszczenie elementów tapicerskich, podsufitki, kokpitu i wszystkich innych części wnętrza pojazdu, kładąc nacisk na nawet najdrobniejsze szczegóły. Celem jest przywrócenie im stanu fabrycznego, bez względu na długość użytkowania samochodu.

Auto Detailing to sztuka!

Oczywiście kierowca, który skrupulatnie dba o swój pojazd pod wymienionymi względami nie poddaje go Auto Detailingowi. Tu chodzi o coś więcej, o pewną misję, która polega na przywróceniu pojazdowi nienagannego wyglądu, tak, by wyglądał na nieużywany.

auto detailing

Czy to w ogóle możliwe? Dokonania mistrzów Auto Detailingu pokazują, że jak najbardziej! Ze starego, naprawdę zaniedbanego samochodu mogą zrobić istną perełkę, na którą połakomiłby się niejeden zapalony kierowca lub nawet kolekcjoner.

Leave a Reply