Zmień dostawcę energii!

Dobra energiaChyba każdy z nas choć raz w życiu doświadczył tej grozy, kiedy do jego rąk trafił co miesięczny rachunek za zużytą energię elektryczną. Jak dużo tym razem przyjdzie zapłacić za prąd? Co mogę zrobić, aby zmniejszyć wysokość opłat? Jednym z dobrych rozwiązań jest zmiana dostawcy energii.

Zmień dostawcę!

Wbrew pozorom, zmiana dostawcy energii elektrycznej to bardzo prosta czynność. Podam to na konkretnym przykładzie, który pozwoli to lepiej zrozumieć: Jan Kowalski kupił rok temu mieszkanie w centrum Wrocławia. Przez ostatnie miesiące skupił się na remoncie i wykończeniu własnego lokum. Jednym z ostatnich kroków, jakie zamierzał podjąć przez wprowadzeniem się do mieszkania była zmiana dostawcy energii elektrycznej. Jan wiedział, że kilka dni temu wygasła umowa poprzedniej właścicielki i dzięki temu mógł bez żadnych przeszkód zmienić operatora (pamiętajcie, że można także wypowiedzieć starą umowę i to bez żadnych problemów). Skontaktował się z przedstawicielem firmy RWE i podpisał z nim nową umowę o świadczenie usług dystrybucji. Poinformował o tym poprzedniego dostawcę i rozliczył się z dotychczasowo zużytej energii elektrycznej. I to wszystko! Jan cieszy się niższymi rachunkami bez żadnych dodatkowych kosztów ani kar za zerwanie umowy. Prawda, jakie to proste?zmiana dostawcy energii

I codzienne nawyki?

Zmiana dostawcy energii nie zawsze może przynieść pożądany skutek. Dlaczego? Otóż wiąże to się z jednym prostym faktem: najpierw należy wykształcić prawidłowe nawyki korzystania z energii elektrycznej. Gaśmy światło, jeśli wychodzimy z pokoju. Wyłączmy czujniki stand-by i odłączmy z prądu ładowarki oraz urządzenia wielofunkcyjne, jeśli z nich nie korzystamy. To tylko jedne z nielicznych przykładów, które wprowadzone w życie, pozwolą za zaobserwowanie realnych oszczędności finansowych. Więcej na ten temat pisałem tutaj: https://markoservices.pl/o-oszczedzaniu-slow-kilka/. Przydatna jest także wymiana sprzętów elektronicznych na modele A+++ oraz wymiana całego oświetlenia na LEDowe odpowiedniki.

Leave a Reply