Szlifierka kątowa – kiedy może się przydać?

Remontując mieszkanie, musimy wyposażyć się w odpowiednie materiały i sprzęt. Im lepiej zaopatrzeni jesteśmy, tym sprawniej pójdzie nam praca. Jednym z przydatnych narzędzi może okazać się szlifierka kątowa. Do czego służy? Kiedy można ją wykorzystać?

Szlifierka kątowa – do czego służy?

Szlifierki kątowe, w przeciwieństwie do zwykłych szlifierek, mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Najczęściej używa się ich do cięcia twardych przedmiotów, takich jak blachy, beton, ceramika czy kamień. Przydaje się również do szlifowania i polerowania twardych powierzchni, wymaga jednak wymiany końcówki przeznaczonej do tego. Posiadając szlifierkę kątową, bez problemu zrobimy dziury w betonie, usuniemy rdzę z metalu czy nierówności z podłoża kamiennego.szlifierka kątowa Nowoczesna szlifierka kątowa ma nie tylko wiele zastosowań, ale jest też niezwykle wygodna w użytkowaniu. Najpopularniejsze są szlifierki bezprzewodowe, gdyż można nimi pracować bez konieczności podłączenia ich do zasilania. Wygodne, ergonomiczne uchwyty pozwalają nam stabilnie utrzymać szlifierkę w rękach podczas pracy, co też podnosi bezpieczeństwo użytkowania. A ich lekkość sprawia, że używanie ich nie staje się uciążliwe nawet po kilku godzinach pracy.

Wybieramy szlifierkę kątową

Jeżeli już daliśmy się przekonać, co do użyteczności i praktyczności szlifierki kątowej, musimy wybrać odpowiedni model. Na rynku dostępnych jest naprawdę dużo szlifierek, jednak nie każda spełni nasze oczekiwania. Co więc wziąć pod uwagę? Najważniejszym elementem każdej szlifierki jest tarcza. Dzieli się je na dwie grupy: tarcze do cięcia (grubość od 1 do 3 mm) oraz tarcze do szlifowania (grubość około 6 mm). szlifierka kątowaTarcze różnią się też w zależności od materiału, do jakiego są przeznaczone, na przykład do kamienia, stali czy metalu. Istnieją także tarcze szlifierskie, diamentowe do cięcia twardych budowalnych materiałów i ceramiki. Ważna jest też moc szlifierki. Do prostych, domowych prac wystarczająca okaże się szlifierka z tarczą o średnicy 115 mm i mocy od 450 do 900 W. Do bardziej zaawansowanych prac lepsza będzie szlifierka kątowa z tarczą o średnicy 125 mm i mocy od 600 do 1200 W.

Więcej praktycznych informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Leave a Reply