Stylowy salon z kominkiem kaflowym

Nowoczesne kominki coraz częściej goszczą w naszych salonach jako źródło dodatkowego ogrzewania. Dzięki obecności kominka salon staje się bardziej przytulny i elegancki. Jednym z ostatnio modnych modeli jest kominek w kaflu, czyli stylizowany na dawne piece kaflowe. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Kominek w kaflu – estetyczny i praktyczny

Jakie są zalety wybrania kominka kaflowego? Nowoczesny kominek w kaflu opalany jest na drewno, które jest surowcem odnawialnym będącym świetnym źródłem energii cieplnej. Taki kominek uwalnia ciepło o stałej temperaturze, dzięki czemu ułatwia zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza, jednocześnie dając domownikom przyjemne uczucie ciepła. Nowoczesne kominki kaflowe są tak zbudowane, by użytkować je w komfortowy i prosty sposób. Prawidłowo zaplanowany kominek w kaflu, posiadający komorę spalania o odpowiedniej wielkości z możliwością załadowania określonej ilości drewna, a także właściwej wielkości masy kumulacyjnej, wymaga dwu lub trzykrotnego dołożenia drewna do paleniska w ciągu dnia. To wystarczy, by przez cały czas móc cieszyć się ciepłem z kominka.

Dla kogo kominek kaflowy?

Na kominek w kaflu z powodzeniem mogą się zdecydować osoby posiadające dom lub większe mieszkanie, którym zależy na dodatkowych źródle ciepła, zwłaszcza zimą. Taki kominek pozwala za niewielkie koszty dogrzać pomieszczenie, na przykład salon lub sypialnię. Tradycyjny sposób opalania pozwala stworzyć przyjemny klimat w domu.

A oto przykłady kominków kaflowych i aranżacji przestrzeni z ich wykorzystaniem:

kominek w kaflu

kominek w kaflu

kominek w kaflu

kominek w kaflu

kominek w kaflu

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem kominka kaflowego, zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

Leave a Reply