Projektowanie logo. Na czym polega i jak powinno przebiegać?

projektowanie logaIdentyfikacja wizualna firmy powinna być przede wszystkim przemyślana. Powinna pasować do profilu działalności firmy, produktów i usług, które oferuje, jak również pozytywnie zapadać w pamięci. Jednym z najważniejszych elementów, które kojarzymy z taką czy inną firmą jest oczywiście logo. Możemy je zaprojektować samemu lub zwrócić się z prośbą o pomoc do profesjonalnej agencji lub grafika.

Każdy właściciel firmy zdecydowanie chce tego, aby jego firma była rozpoznawalna i przede wszystkim kojarzona z wysoką jakością produktów i usług. Jeżeli chcemy zbudować pozytywny wizerunek firmy, powinniśmy o jakość obsługi dbać każdego dnia, starać się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Nie możemy również przejść obojętnie obok stworzenia profesjonalnej identyfikacji wizualnej naszej firmy. Im będzie lepsza, przejrzysta i estetyczna, a także dopasowana do profilu działalności przedsiębiorstwa, tym będzie lepiej odebrana przez klientów i kontrahentów biznesowych.

Jednym z najważniejszych elementów, który wpływa na wizerunek firmy jest oczywiście logo.

Co to jest firmowe logo?

Logo to element graficzny, który może składać się zarówno z różnego rodzaju znaków czy kształtów, jak również napisów. Dzięki logo możemy wyróżnić się na tle konkurencji, stać się bardziej rozpoznawalnymi, zdobyć zaufanie klientów oraz partnerów biznesowych. Dzięki odpowiedniej identyfikacji wizualnej, w szczególności właśnie dzięki logo zwiększymy także sprzedaż naszych produktów i usług.

Jakie powinno być logo firmy?

Logo firmy przede wszystkim powinno być zgodne z tym, co oferuje firma. Jeżeli mamy firmę z branży budowlanej czy medycznej, powinniśmy zastosować taki emblemat i napis, który będzie zawierał odpowiedni przekaz. Jeżeli chcemy mieć odpowiednie logo, powinno ono:

– nie być skomplikowane,
– składać się z odpowiednio dopasowanych do siebie elementów,
– mieć przemyślaną kolorystykę,
– być wykonane w odpowiednim programie graficznym, w dobrej rozdzielczości,
– dobrze prezentować się w różnych miejscach (elewacja, papier firmowy, gadżety, ubrania).

Komu zlecić wykonanie firmowego logo?

Jeżeli chcemy mieć profesjonalnie wykonane logo, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z doświadczoną agencją reklamową lub grafikiem. Dzięki takiej współpracy będziemy mogli dokładnie określić nasze potrzeby (co nie jest do końca łatwe), jak również otrzymamy przynajmniej kilka propozycji, spośród których będziemy mogli wybrać tę najlepszą.

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.