Pianka memory – co to takiego?

Co jest nam potrzebne, aby spać spokojnie i wstać w pełni wypoczętym? Oczywiście odpowiednio dobrany materac. Najlepiej taki, którego wypełnienie stanowi pianka memory. Sprawdź, co to takiego oraz jakie posiada właściwości.

Pianka memory, czyli właściwie co?

Najprościej mówiąc to nowej generacji wypełnienie materacy wykonane z tworzywa sztucznego, jakim jest poliuretan z domieszką substancji potęgujących jego lepkość i gęstość. Tworzywo to zmienia swój kształt pod wpływem temperatury i ciężaru ciała. Pianka z pamięcią kształtu została wynaleziona w 1966 roku na potrzeby NASA i początkowo tylko tam znajdowała swoje zastosowanie. Dość szybko jednak jej niezwykła zdolność do dopasowywania się do kształtu ciała oraz ponownego powrotu do pierwotnego kształtu zyskała zainteresowanie wśród producentów sprzętu medycznego – rehabilitacyjnego oraz sportowego. Wkrótce potem pianka memory znalazła swoje zastosowanie u jednego z wytwórców materacy i poduszek – szwedzkiej firmy Tempur. Dzisiaj ten rodzaj wypełnienia stosują także niektórzy producenci obuwia sportowego i dziecięcego.

pianka memory materac

Zalety pianki memory

Jak zatem widzimy pianka memory to materiał o szerokim wachlarzu zastosowań. Jednak najczęściej posługują się nią producenci materacy, oddając do naszego użytku legowiska o niezwykłych właściwościach. Czego możemy się spodziewać po takich materacach z pamięcią kształtu? Po pierwsze – zastosowana w nich pianka poprawia komfort naszego snu, dbając nie tylko o naszą wygodę, ale i…zdrowie. Otóż pianka memory utrzymuje z dala od naszej skóry szkodzące jej mikroorganizmy. Po drugie – łóżko, na którym znajdzie się taki nowoczesny materac z piankowym wypełnieniem, może bez szkody dla naszego kręgosłupa służyć równocześnie za miejsce do pracy, relaksu z książką, jak i właśnie nocnego wypoczynku. Za każdym razem pianka dopasuje się do przybranej przez nas pozycji, a następnie wróci do swojego pierwotnego kształtu. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że materiał ten cieszy się sporą wytrzymałością. Oznacza to w praktyce, iż posłuży nam przez długie lata i to w niezmienionej postaci.

Jakie jeszcze inne zalety i właściwości posiada materac z pianką memory, możecie przeczytać w tej ciekawej recenzji: https://kobieco.pl/materac-z-pianka-memory/. Dowiecie się z niej także, że pianka piance nie równa i aby rzeczywiście móc mówić o wygodzie i zdrowiu, należy zaufać marce Tempur – która, jako pierwsza zdecydowała się na zastosowanie tego rozwiązania w materacach przeznaczonych do powszechnego zastosowania.

Czy pianka memory jest zdrowa dla dzieci?

Na zakończenie poruszymy jeszcze jedną istotną kwestię – czy ten tak doskonały materiał jest bezpieczny dla dzieci? Jak najbardziej tak, głównie za sprawą swojej wytrzymałości, która – zwłaszcza w przypadku bardzo aktywnych pociech – będzie poddawana licznym próbom i eksperymentom i to bez wiedzy rodziców. Poza tym pianka memory wykazuje właściwości antyalergiczne, co ma znaczenie dla dziecięcej skóry. Materac dziecięcy z jej wykorzystaniem sprzyja też rozwijającemu się małemu kręgosłupowi, który otrzymuje podparcie na całej swojej długości.

pianka memory dla dzieci

Leave a Reply